Wdrożenie DMS - Bezpieczeństwo danych

DMS

W organizacjach, w których kluczową rolę odgrywa praca zespołowa ważne jest tzw. wersjonowanie dokumentów. Wówczas niezwykle istotne jest to, aby każdy członek zespołu mógł kontrolować zmiany zachodzące w dokumencie.

Z drugiej strony inni pracownicy z pewnych względów nie mogą mieć dostępu do zawartych w nim informacji. W takiej sytuacji systemy workflow wydają się być niezastąpione. Zapewniają one bezpieczeństwo i ochronę danych, a także sprawują kontrolę nad częstotliwością otwierania i dokonywania zmian w dokumentach oznaczonych wysoką klauzulą poufności.

Monitoring uwzględnia w zapisie zarówno dane użytkownika wprowadzającego zmiany, jak również tego, który te zmiany zatwierdził.

Do historii zmian wgląd mają wybrane osoby. W systemie nic nie zginie – każda wersja dokumentu (od pierwotnej po aktualną) zachowywana jest w bazie tak długo, jak zostanie to określone w zamodelowanym procesie.

Źródło: BPC GUIDE-LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2016 str. 7

Zobacz forum ekspertów
Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie