Twój Browar zwiększa efektywność z systemem Sente

Logotyp firmy Twój Browar

Firma Twój Browar to sklep oferujący surowce i akcesoria do domowego wyrobu piwa, wina, serów i destylatów. Produkty firmy można kupić przez internet oraz w sklepie stacjonarnym, który mieści się we Wrocławiu. 

Dotychczas wykorzystywane rozwiązania informatyczne nie wspierały dalszego rozwoju firmy. Z tego względu została podjęta decyzja o wdrożeniu nowego systemu, który usprawni procesy w obszarach logistyki, sprzedaży oraz ecommerce. Firma Twój Browar zdecydowała się na współpracę z Sente i wdrożenie systemu Sente S4. 

Na początku prac określone zostały główne cele projektu:

  • zmniejszenie ilości błędów przy wydaniu.
  • skrócenie czasu kompletowania towaru - dotychczas czas realizacji od wpłynięcia do wyjścia zamówienia wynosił średnio 3 dni.
  • automatyczne oznaczanie zamówienia jako “opłacone” - zamówienia oznaczane były ręcznie, co generowało błędy i zajmowało dużo czasu.
  • minimalizacja złogów magazynowych i kontrola nad towarami terminującymi się. 
  • posiadanie wiarygodnych stanów magazynowych - dotychczas występowała niezgodność stanów magazynowych już po 3 tygodniach od przeprowadzonej inwentaryzacji.

Prace nad nowym systemem realizowano w metodyce zwinnej. Rozmowy z właścicielami i przedstawicielami Twojego Browaru pozwoliły konsultantom Sente poznać najważniejsze potrzeby ich biznesu i stworzyć najlepiej dopasowane do nich rozwiązanie.

Efektem realizacji projektu wdrożenia systemu Sente S4 w Twoim Browarze było nie tylko zaprojektowanie i uruchomienie nowego oprogramowania. Nowe rozwiązanie IT otworzyło przed firmą nowe możliwości i pozwoliło wyeliminować ograniczenia, które powodowało poprzednie oprogramowanie. Zmieniła się również organizacja pracy firmy, sposób realizacji zamówień i podział obowiązków między pracownikami. 

Cele stawiane przed projektem zostały osiągnięte. Najlepiej świadczą o tym zmiany, które zaszły w Twoim Browarze po wdrożeniu nowego systemu. Wcześniej liczba reklamacji i zwrotów sięgała 40 miesięcznie. Obecnie zdarza się maksymalnie jedna pomyłka tygodniowo. Czas kompletacji zamówień zmniejszył się średnio o 40% - spakowanie 80 paczek zajmowało dotychczas 8-9 godzin, a obecnie trwa średnio 5 godzin. Przed wdrożeniem systemu Sente S4 czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosił 3-4 dni. Nowy system pozwala na realizację zamówienia z dnia na dzień. 

Rezultaty wdrożenia nowego systemu są dla przedstawicieli Twojego Browaru bardzo pozytywne:

“Rozwiązanie dostarczone przez Sente przyniosło naszej firmie wiele korzyści. Najważniejsze z nich to optymalizacja procesów sprzedaży, optymalizacja procesów magazynowych oraz znaczne usprawnienie wymiany danych ze sklepem internetowym.” - podsumowuje Wojciech Bielenda, współwłaściciel Twojego Browaru.

Projekt wdrożeniowy został zakończony, ale współpraca między Sente i Twoim Browarem będzie kontynuowana. Planowany jest między innymi rozwój systemu w obszarze sprzedaży B2B. 
 

Zobacz wszystkie aktualności

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie