Nemak wspiera procesy utrzymania ruchu z systemem Queris CMMS

Nemak

Nemak jest globalnym producentem wysokiej klasy komponentów aluminiowych przeznaczonych dla motoryzacji.

Firma specjalizuje się w produkcji takich elementów jak głowice cylindrów, bloki silnikowe czy komponenty konstrukcyjne. Przedsiębiorstwo posiada fabryki w kilkunastu krajach świata (Meksyk, USA, Kanada, Chiny, Niemcy, Rosja i inne), w tym także oddział w Polsce, w Bielsku-Białej.

Wskutek dynamicznego rozwoju działalności pojawiła się potrzeba informatycznego wsparcia procesów utrzymania ruchu, dlatego kierownictwo spółki postanowiło dokonać inwestycji w tym zakresie. Zdecydowano się na wdrożenie profesjonalnego systemu CMMS w postaci naszego rozwiązania Queris CMMS.

Uruchomienie systemu poprzedziła szczegółowa analiza przedwdrożeniowa, w ramach której ustalono zakres niezbędnych prac oraz etapy realizacji wdrożenia. Po uruchomieniu programu, załoga bielskiego zakładu została przeszkolona z jego obsługi, dzięki czemu rozpoczęcie pracy z aplikacją nie stanowiło większego problemu.

Rolą systemu CMMS jest wsparcie w codziennych czynnościach planowania pracy, lepszej komunikacji związanej z awariami, ich usuwaniem czy konserwacją maszyn, a także optymalne zarządzanie stanami magazynowymi części zamiennych.

Dodatkowym ułatwieniem dla pracowników jest możliwość obsługi zgłoszeń i wykonywanych zadań nie tylko za pomocą komputerów stacjonarnych, ale także poprzez urządzenia mobilne, z wykorzystaniem wersji mobilnej lub przeglądarkowej (wersja web).


Źródło: Queris. BPC GUIDE-WRZESIEŃ 2017

Zobacz wszystkie aktualności
WMS - Krótszy czas pracy
DTW Sp. z.o.o.   Przemysław Opyrchał Kierownik Magazynu  
DTW Sp. z.o.o.  
Przemysław Opyrchał
Kierownik Magazynu
 
Po wprowadzeniu systemu WMS do firmy DTW, zaobserwowaliśmy przede wszystkim skrócenie czasu prac wykonywanych na magazynie....

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie