Koreańska firma LG U+ monitoruje całą sieć z pomocą systemu Comarch OSS

Koreańska firma LG U+ monitoruje całą sieć z pomocą systemu Comarch OSS

Firma LG U+ rozpoczęła monitorowanie całej swojej sieci telefonii stacjonarnej i komórkowej przy użyciu oprogramowania Comarch OSS.

Koreański dostawca usług telekomunikacyjnych zdecydował się na wdrożenie Comarch OSS do monitoringu sieci w ramach przygotowań do zakrojonego na szeroką skalę wdrażania infrastruktury 5G, które rozpoczęło się w kwietniu 2019 r. Działania te miały przede wszystkim na celu optymalizację wewnętrznych procesów firmowych i poprawę jakości obsługi użytkownika końcowego.

Implementacja systemu Comarch OSS rozpoczęła się w czerwcu 2019 r. Została podzielona na kilka faz, podczas których koncentrowano się na:

  • sieci telefonii komórkowej, w tym wdrożonej niedawno sieci 5G, NB-IoT oraz istniejącej infrastrukturze 4G;
  • sieci telefonii stacjonarnej, w tym technologiach takich jak światłowody, infrastruktura miedziana, HFC, IP/MPLS i DWDM;
  • sieciach starszego typu (fizycznych) i zwirtualizowanych;
  • usługach biznesowych, takich jak dostęp mobilny, dostęp stacjonarny, łącza dzierżawione, VoD oraz VoIP.

Użytkownicy LG U+ w centrum zarządzania operacjami sieciowymi (ang. Operations Management Center, OMC) oraz dziale obsługi klienta otrzymali wszechstronną platformę obsługującą procesy gwarantowania realizacji usług i dostępności sieci, obejmującą funkcjonalności taki jak analiza danych, zarządzanie awariami, monitorowanie usług, zarządzanie wydajnością, jakością usług, poziomem obsługi klienta, zdarzeniami i problemami sieciowymi, zmianami, automatyczne wykrywanie i rekoncyliacja sieci czy zarządzanie konfiguracją.

Nowe rozwiązanie Comarch OSS stanowi znaczący krok w kierunku bezobsługowego zarządzania siecią i usługami.

Dla firmy LG U+, wspomaganej przez integratora LG CNS, jest to ostatni krok na drodze do kompleksowej migracji od rozwiązania autorskiego do nowoczesnego kompleksowego środowiska telekomunikacyjnego. W ramach przygotowania do wdrożenia sieci 5G firma Comarch zapewniła wydajność przyszłych procesów realizacji usług 5G, zautomatyzowała zarządzanie siecią oraz dostarczyła narzędzia do wirtualizacji sieci i tworzenia jej warstw logicznych.

Dzięki wdrożeniu systemu Comarch OSS, składającego się z niemal 20 modułów, firma LG U+ zyskała światowej klasy zintegrowane rozwiązanie, pozwalające na wydajne zarządzanie usługami realizowanymi za pośrednictwem sieci telefonii stacjonarnej i komórkowej.

– Zakończenie implementacji rozwiązania Comarch OSS w firmie LG U+ to dla nas ważny krok. Wspieranie jednego z pierwszych procesów wdrażania komercyjnej sieci 5G stawia naszą firmę na pozycji pioniera innowacji. Dzięki bliskiej współpracy, wzajemnemu zaufaniu i pozytywnemu podejściu wszystkich trzech stron zaangażowanych w projekt (LGU+, Comarch i LG CNS) udało nam się pokonać trudności technologiczne i różnice kulturowe, charakterystyczne dla tak złożonych przedsięwzięć transformacyjnych - powiedział Paweł Workiewicz, dyrektor Business Unit OSS w Comarch.

– W LG U+ korzystaliśmy z autorskiego systemu OSS. Architektura IT była podzielona, co stwarzało liczne wyzwania w kontekście wdrażania nowych technologii, takich jak 5G czy wirtualizacja sieci. Zakończona powodzeniem implementacja kompleksowej platformy OSS firmy Comarch pozwoliła nam przeprowadzić cyfrową transformację i przekształcić się w najnowocześniejszego dostawcę usług telekomunikacyjnych, skupiającego się na potrzebach klientów - podkreślił Hokyung Kwon, lider zespołu NMS Development w LGU+.

Informacje o LG U+

Od chwili powstania 11 lipca 1996 roku firma LG U+ zmienia życie swoich klientów. Celem firmy jest dostarczanie usług telekomunikacyjnych, szybkiego Internetu, usług VoIP i IPTV oraz innych usług danych. LG U+ było pierwszą na świecie firmą, która utworzyła krajową sieć LTE charakteryzującą się dużą szybkością i wysoką jakością oferowanych usług. Wkraczając w erę 5G oraz Internetu rzeczy, firma LG U+ w dalszym ciągu podnosi standard usług i dba o zadowolenie klientów.

Zobacz wszystkie aktualności
Lepsza kontrola procesów.
C.H. ROBINSON POLSKA S.A.  Maciej Przybyszewski Manager Operacyjny ds. Logistyki  
C.H. ROBINSON POLSKA S.A. 
Maciej Przybyszewski
Manager Operacyjny ds. Logistyki
 
W naszej firmie szkolenie pracowników z obsługi systemu WMS zajęło około dwóch tygodni. Największe zmiany zaobserwowali pracownicy,......

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie