IFS przedstawia podstawy technologiczne inteligentnych, autonomicznych rozwiązań nowej generacji przeznaczonych dla przedsiębiorstw

IFS przedstawia podstawy technologiczne inteligentnych, autonomicznych rozwiązań nowej generacji przeznaczonych dla przedsiębiorstw

Nowoczesna architektura systemów zarządzania obsługą serwisową, planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM), umożliwiająca szybkie wprowadzanie innowacji

Demonstracja technologii do obsługi rzeczywistości rozszerzonej/mieszanej w ramach zdalnej asysty oraz cyfrowych reprezentacji obiektów fizycznych i funkcji serwisu predykcyjnego 

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, na odbywającej się w Bostonie konferencji IFS World 2019 przedstawił nową, zmodyfikowaną architekturę opracowaną z myślą o potrzebach różnych branż. 

 

Cyfrowa transformacja wiąże się z różnymi wyzwaniami i potencjalnymi zakłóceniami działalności przedsiębiorstwa, dlatego firmy z całego świata szukają rozwiązań u dostawców oprogramowania, którzy koncentrują się na wynikach biznesowych, a nie tylko na technologii. IFS zademonstrował właśnie takie podejście, przedstawiając wizję zastosowania nowych technologii w podstawowej architekturze swoich aplikacji i udostępnienia ich klientom w kontekście realizowanych zadań i specyficznych potrzeb branżowych.

Nowoczesna architektura rozwiązań branżowych powinna być dostępna w 2020 roku — to na niej będzie się opierać cała oferta oprogramowania IFS związanego z obsługą produkcji, zarządzaniem projektami i zarządzaniem usługami. Dzięki nowemu podejściu klienci będą w stanie w praktyczny sposób wykorzystać możliwości technologii, takich jak internet rzeczy (IoT), rzeczywistość rozszerzona i mieszana (AR/MR), sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML). Posłużą one do zbudowania ukierunkowanych rozwiązań ułatwiających wdrożenie w przedsiębiorstwie mechanizmów optymalizacji, automatyzacji i prognozowania oraz usprawnienie interakcji.

Zespół projektantów IFS prowadził intensywne, długotrwałe prace nad rozwojem zaprezentowanych podstawowych rozwiązań technologicznych. Zastosowano między innymi programowanie deklaratywne oparte na modelu i skonstruowano intuicyjny interfejs użytkownika IFS Aurena, a ponadto udostępniono pełną funkcjonalność oprogramowania w postaci interfejsów API. Dzięki tym udoskonaleniom IFS wspólnie z partnerami będzie mógł szybciej tworzyć i dostarczać klientom nowe funkcje.

Unowocześniona architektura została zaprojektowana z myślą o szybkości i elastyczności. Przeznaczona jest zarówno dla chmur, jak i dla środowisk lokalnych, a jej działanie opiera się na zastosowaniu kontenerów i technologii Kubernetes, która umożliwia uruchamianie aplikacji w hiperskalowalnym środowisku chmury, a zarazem pozwala przenosić zadania obliczeniowe między chmurami i środowiskami lokalnymi. Architektura tego typu udostępni klientom mechanizmy zarządzania i pozwoli szybko integrować — w ramach dowolnego zestawu rozwiązań z oferty IFS — zaawansowane technologie, takie jak AI i ML, a także zastosować zrobotyzowaną automatyzację procesów (RPA).

Na konferencji IFS World, w obecności tysięcy uczestników, IFS zaprezentował praktyczne zastosowania tych technologii: 

  • cyfrowe reprezentacje obiektów fizycznych i monitorowanie zasobów;
  • planowanie serwisowania predykcyjnego w czasie rzeczywistym;
  • funkcje zdalnej asysty opartej na mechanizmach AR/MR, ułatwiającej serwisowanie i utrzymanie rozwiązań.

Dzięki koncepcji stałej aktualności produktów klienci IFS będą mogli korzystać z najnowszych wersji aplikacji bez zakłóceń związanych z przeprowadzaniem kompleksowych aktualizacji. Oznacza to także lepszy wgląd w funkcjonowanie środowiska, większą przewidywalność oraz wyższy poziom kontroli i elastyczności podczas planowania rozwoju przedsiębiorstwa i wdrażania nowych funkcji oferowanych przez IFS.

„Koncepcja przedstawiona przez nasz zespół wynika z planu konkretnych działań zmierzających do stworzenia otwartej, skalowalnej architektury, zapewniającej klientom zestaw funkcji niezbędnych w ich branży” — powiedział Christian Pedersen, dyrektor ds. rozwoju produktów w IFS. „Celem IFS było stworzenie podstawowej architektury aplikacji, która z założenia odznacza się otwartością i bogatymi możliwościami. Udowodniliśmy dziś, że konsekwentnie realizujemy naszą strategię, ponieważ elastyczność jest integralną cechą nowej architektury. Nasi klienci mogą teraz szybciej i łatwiej wykorzystywać nowe, przyszłościowe technologie w kontekście swoich potrzeb biznesowych i możliwości rynkowych”.

Więcej informacji na temat rozwiązań IFS można znaleźć na stronie www.ifs.com/corp/solutions/.

Informacje o podstawowych technologiach stosowanych w rozwiązaniach IFS są dostępne na stronie www.ifs.com/corp/solutions/technology/.

 

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie IFS 

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem aktywów oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 3700 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu statusu quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Zobacz wszystkie aktualności
Predykcyjne utrzymanie ruchu.
Wojciech Kucz Dyrektor Techniczny ISP Polska Sp. z o.o.
Coraz bardziej zautomatyzowany i technologicznie zaawansowany park maszynowy wymaga nowoczesnych rozwiązań. Systemy Predictive......

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie