IFS wprowadza nowy interfejs użytkownika oraz interfejsy API do obsługi otwartego i bogatego w funkcje pakietu aplikacji dla przedsiębiorstw

IFS wprowadza nowy interfejs użytkownika oraz interfejsy API do obsługi otwartego i bogatego w funkcje pakietu aplikacji dla przedsiębiorstw
  • Nowoczesny interfejs użytkownika oparty na nowym wewnętrznym modelu API zapewnia obsługę pełnego pakietu aplikacji na wszystkich urządzeniach
  • IFS dołącza do inicjatywy OpenAPI i udostępnia ponad 15 tysięcy funkcji API zgodnych ze specyfikacją REST i wykorzystujących protokół OData
  • Pojawiły się aktualizacje produktów i rozwiązań branżowych, w tym obsługa chmurowych projektów zapewnienia zgodności z przepisami ITAR (International Traffic in Arms).   

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował o wprowadzeniu szeregu istotnych udoskonaleń w swoich aplikacjach. Pozwalają one uzyskać zupełnie nowy poziom otwartości systemów do zarządzania obsługą serwisową, systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i systemów zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM). Aby zwiększyć potencjał oferowanych rozwiązań, firma IFS zmodyfikowała ich podstawy technologiczne: ponad 15 tysięcy wewnętrznych funkcji API umożliwia zastosowanie nowych metod rozszerzania i integracji systemów oraz zwiększania ich elastyczności.

IFS jest od niedawna uczestnikiem OpenAPI Initiative (OAI). Dzięki temu ma możliwość wpłynąć na kształt rynku, promując rozwój otwartych aplikacji umożliwiających klientom i partnerom tworzenie i łączenie różnych źródeł danych w sposób zgodny z wymaganiami poszczególnych przedsiębiorstw i przynoszący im korzyści. Większa uwaga poświęcana aplikacjom otwartym oznacza wzrost innowacyjności rozwiązań IFS i skoncentrowanie się w większym stopniu na potrzebach klientów, a także umożliwia uniezależnienie się od jednej platformy i jednego dostawcy.

IFS w ramach całego pakietu produktów ERP i EAM oraz rozwiązań do zarządzania obsługą serwisową udostępnia wewnętrzne funkcje API zgodne ze specyfikacją REST i korzystające z protokołu OData. Dzięki temu łączenie i rozbudowa systemów oraz integracja z podstawowymi funkcjami platformy IFS stają się prostymi zadaniami, które można zrealizować w krótkim czasie. Funkcje API zostały zaprojektowane wspólnie z nowym, zaawansowanym interfejsem o nazwie IFS Aurena. Jest on obecnie dostępny dla wszystkich klientów we wszystkich komponentach pakietu IFS Applications.

„Takie podejście sprawia, że IFS jest w stanie zaoferować klientom piętnaście tysięcy nowych, elastycznych sposobów działania” — powiedział Darren Roos, prezes zarządu IFS. „Bardzo się cieszymy z wykonania tego przełomowego kroku, nie muszę jednak dodawać, że wynika on przede wszystkim z konsekwentnego dążenia do zapewnienia klientom różnorodnych, wartościowych produktów. Udostępnienie otwartych rozwiązań jest podstawowym warunkiem realizacji tego planu. Jakość, tempo i zakres prac naszego działu rozwoju produktów sprawiają, że uzyskujemy lepsze rezultaty niż producenci starszych wersji oprogramowania dla przedsiębiorstw”.

Christian Pedersen, dyrektor ds. rozwoju produktów w IFS, stwierdził: „Od konkurencji odróżnia nas przede wszystkim to, że już dziś możemy zaoferować klientom rozwiązania, o których opowiadamy. Nasze metody działania i technologie rzeczywiście mają charakter przyszłościowy, ale same rozwiązania to dla IFS teraźniejszość. Dostarczamy podstawowe elementy technologii w postaci tysięcy funkcji API, które nasi klienci i partnerzy mogą wykorzystać do swoich celów. Dzięki temu są w stanie skonstruować i rozbudować własne środowiska oparte na rozwiązaniach IFS, używając tych samych funkcji API co nasz zespół”.

Interfejs użytkownika IFS Aurena spotkał się z dobrym przyjęciem na rynku. Został już skutecznie wdrożony w ramach całego pakietu IFS Applications w obszarach zarządzania obsługą serwisową, ERP i EAM. IFS Aurena używa tego samego, ogólnie dostępnego zestawu funkcji API. To nowoczesny, działający w przeglądarce interfejs graficzny zoptymalizowany pod kątem różnych ról i użytkowników, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu zaangażowania i produktywności pracowników.

Klienci uzyskują w pełni uniwersalny interfejs, pozwalający na automatyczne dostosowanie działania całego pakietu do różnych urządzeń. Za jego pomocą można projektować i budować aplikacje przeznaczone bezpośrednio na urządzenia z systemami iOS, Android i Windows, umożliwiające pracę offline i korzystające ze specyficznych funkcji sprzętowych, takich jak lokalizacja GPS i aparat fotograficzny.

Warto również wspomnieć o modyfikacjach rozwiązań branżowych. Jedną z najważniejszych jest obsługa chmurowych projektów zapewnienia zgodności z przepisami ITAR (International Traffic in Arms). Klienci zobowiązani do przestrzegania tych regulacji, na przykład amerykańskie przedsiębiorstwa działające w przemyśle lotnictwa i obrony oraz instytucje administracji publicznej, a także firmy prowadzące wymianę handlową z takimi podmiotami, mogą skorzystać z rozwiązań IFS do realizacji swoich potrzeb biznesowych w tym obszarze. Odbywa się to w środowisku Microsoft Azure Government Cloud, w pełni zarządzanym przez IFS.

Więcej informacji na temat oferty rozwiązań IFS można znaleźć na stronie ifs.com/solutions.

Informacje o technologiach stosowanych w rozwiązaniach IFS są dostępne na stronie www.ifs.com/corp/solutions/technology.
 

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie IFS 

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem aktywów oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 3700 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu statusu quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Zobacz wszystkie aktualności
IFRS okiem eksperta.
Waldemar Tatarewicz, Ekspert SIMPLE oraz Product Manager obszaru Finanse-Księgowość
IFRS okiem eksperta.
Warto przypomnieć, że sprawozdawczość reguluje Krajowy Standard Rachunkowości wynikający z Ustawy o rachunkowości. W przypadku......

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie