Jak sprostać obowiązkowemu e-fakturowaniu w różnych krajach: Agfa-Gevaert i Comarch łączą siły

Jak sprostać obowiązkowemu e-fakturowaniu w różnych krajach: Agfa-Gevaert i Comarch łączą siły

Rządy na całym świecie dokonują przeglądu systemów podatkowych i przygotowują się do wdrożenia nowych rozwiązań w zakresie e-fakturowania. Agfa-Gevaert, międzynarodowa korporacja produkująca materiały i urządzenia używane w poligrafii i diagnostyce medycznej zdecydowała się skorzystać z rozwiązań Comarch - globalnego dostawcy usług e-Invoicing. Decyzja ta zapewnia Agfa-Gevaert profesjonalne wsparcie w zakresie wysyłania i archiwizacji faktur elektronicznych, wymienianych z partnerami na całym świecie. 

Na rynku międzynarodowym działa coraz więcej firm. Globalna obecność wymaga uwzględnienia różnorodności systemów politycznych, polityki gospodarczej i wymogów rządowych, w szczególności w zakresie regulacji prawnych dotyczących e-fakturowania B2B i B2G. Postępujące zmiany skłoniły Agfa-Gevaert do przeanalizowania ofert globalnych operatorów świadczących usługi e-fakturowania, z którymi firma mogłaby nawiązać współpracę.

– Proaktywne i reaktywne podejście zespołów sprzedaży i konsultingu uwypukliło mocne strony Comarch jako globalnego operatora. Międzynarodowe doświadczenie projektowe firmy zostało potwierdzone przez dotychczasowych klientów Comarch, co przekonało Agfę o wartości dodanej jaką niesie za sobą produkt i współpraca z Comarch - mówi Guy Bylemans, Manager Global Electronic Data Integrations w Agfa.

Firma poszukiwała sposobów na zmniejszenie obciążenia pracą swojego zespołu, optymalizację procesów, lepszą obsługę klienta i redukcję kosztów. Rozwiązanie samo w sobie musiało sprostać obszernej liście wymagań, w tym udostępnić partnerom firmy intuicyjny portal do odbioru faktur. Z tego względu, Agfa-Gevaert wybrała rozwiązanie Comarch e-Invoicing, które umożliwia efektywną obsługę wszystkich procesów związanych z wymianą faktur elektronicznych w ramach jednego zintegrowanego pakietu.

– Kompleksowość projektu wynika z dwóch czynników. Po pierwsze, zasięg projektu obejmuje wiele państw (44), spośród których część charakteryzuje się złożonymi wymaganiami prawnymi, co wymaga profesjonalnego wsparcia klienta w zakresie zgodności prawnej. Drugim istotnym czynnikiem jest duża liczba formatów faktur, które obsługiwane są przez poszczególne działy Agfa-Gevaert. W celu poprawnego dostosowania formatów i pól faktur dla każdego działu konieczne jest przygotowanie szczegółowego mapowania. W obu tych aspektach Agfa-Gevaert doceniła jakość, jaką niesie ze sobą rozwiązanie Comarch, obejmujące sprawne zarządzanie istotą procesu e-fakturowania i dostarczenie portalu dla klientów. Comarch podjął wyzwanie i w efekcie wyprzedził konkurencję w ciągu całego procesu sprzedaży – mówi Niels De Smet, Business Development Manager w Comarch Benelux.

O Comarch

Od ponad 25 lat Comarch pomaga klientom największych polskich i światowych marek w osiąganiu większej rentowności poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań IT. Comarch zdobył doświadczenie w najważniejszych branżach takich jak telekomunikacja, finanse, bankowość i ubezpieczenia, handel i usługi, infrastruktura IT, administracja publiczna, przemysł, służba zdrowia, a także sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Firma prowadzi działalność biznesową w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. Comarch obecnie zatrudnia ponad 6200 pracowników na całym świecie.

O grupie Agfa-Gevaert

Grupa Agfa-Gevaert projektuje, produkuje i dystrybuuje szeroką gamę systemów obrazowania, obiegu dokumentów i rozwiązań informatycznych dla przemysłu poligraficznego, sektora opieki zdrowotnej, a także dla specyficznych gałęzi przemysłu zaawansowanych technologii, takich jak drukowana elektronika i rozwiązania w zakresie energii odnawialnej.

Siedziba główna firmy mieści się w Belgii. Największe centra produkcyjne i badawcze znajdują się w Belgii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Chinach i Brazylii. Agfa prowadzi działalność handlową na całym świecie za pośrednictwem własnych organizacji handlowych w ponad 40 krajach. W 2018 r. przychody Grupy Agfa-Gevaert wyniosły 2,247 milionów euro.

Zobacz wszystkie aktualności
Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie