IFS odnotowuje 48-proc. wzrost przychodu ze sprzedaży licencji i 85-proc. wzrost skorygowanego zysku EBITDA w pierwszej połowie 2019 roku

IFS odnotowuje 48-proc. wzrost przychodu ze sprzedaży licencji i 85-proc. wzrost skorygowanego zysku EBITDA w pierwszej połowie 2019 roku

IFS zwiększa prognozę przychodu na rok 2019 do 6,35 mld SEK (tj. 711 mln USD), co stanowi 21% wzrostu rok do roku

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, przedstawił dzisiaj wyniki finansowe osiągnięte w drugim kwartale i pierwszym półroczu 2019, które zakończyło się 30 czerwca 2019 r. 

„Gdy patrzę na II kwartał, który był moim pierwszym pełnym kwartałem w IFS, jestem dumny z osiągniętych wyników. Podsumowując II kwartał tego roku, jestem pod wrażeniem, gdy patrzę na to, co osiągnęliśmy razem, koncentrując się na zapewnianiu sensownych rozwiązań naszym klientom” – skomentował Darren Roos, prezes zarządu IFS. „IFS to jedyny znaczący dostawca w naszej branży, który z zasady pozwala klientom na dokonywanie swobodnych wyborów w zakresie rozwiązań, bez uzależniania ich od dostawcy” – dodał. „Teraz, gdy już widzimy realną siłę IFS, będziemy mieć wysokie oczekiwania na drugą połowę roku. Mam przyjemność zwiększyć nasze prognozy zysku na pozostałą część roku, aby w 2019 r. osiągnąć dochody w wysokości 711 mln dolarów, tj. 6,35 mld koron szwedzkich, co stanowi 21% wzrostu rok do roku”.   

Constance Minc, dyrektor finansowy IFS, dodaje: „My nie tylko osiągamy nasze cele, my je przekraczamy i to we wszystkich regionach i kluczowych segmentach rynku. Na przykład dochody z licencji na oprogramowanie do zarządzania serwisem w terenie (Field Service Management, FSM) wzrosły o 119% w I połowie rok do roku, co znacznie przewyższa średnią wzrostu w branży. Wraz z dalszym wzrostem dochodów ze sprzedaży produktów IFS ugruntowuje swoją pozycję zaufanego, dynamicznego i rentownego przedsiębiorstwa, rzucającego wyzwania status quo i dominującym graczom na rynku. Co więcej, skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 69% w I kwartale względem I kwartału 2018 r., a w II kwartale zwiększył się aż o 97% względem II kwartału 2018 r. To pokazuje, że nasz wzrost nie odbywa się kosztem rentowności i w dalszym ciągu będziemy prowadzić zrównoważony, prężny biznes”.

Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za I połowę 2019 r.:

•    Przychód netto wyniósł 2,996 mln SEK (322 mln USD), wzrost o 24% względem I połowy 2018 r. W samym II kwartale, przychód netto wyniósł 1,586 mln SEK (168 mln USD)
•    Dochód z licencji zwiększył się o 48% względem I połowy 2018 r.
•    Dochód z rozwiązań chmurowych IFS (z wyłączeniem WorkWave) zwiększył się o 58% względem I połowy 2018 r.
•    Skorygowany zysk EBITDA zwiększył się o 85% względem I połowy 2018 r.

W pierwszej połowie 2019 r. istotnie przybyło nowych klientów, a IFS dokonało największych transakcji w historii firmy. Dane liczbowe stanowią wyraźny dowód na rosnącą rentowność organizacji, która skupia wszystkie swoje siły na zapewnianiu klientom IFS wartości. Dzięki współpracy kadry kierowniczej składającej się z największych talentów w branży ze zmotywowanym i ambitnym personelem, firma nie przestaje rosnąć w siłę. 

IFS zostało ponadto wyróżnione przez branżowych analityków, w tym IDC i Gartner, za system planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) oraz rozwiązania FSM. IFS uzyskała po raz kolejny tytuł Lidera w raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for Field Service Management oraz w raporcie IDC MarketScape for SaaS & and Cloud-Enabled EAM Providers. Takie uznanie ze strony szanowanych ekspertów potwierdza wiodącą pozycję IFS i pozwoli na utrzymanie obecnej dynamiki w drugiej połowie 2019 r. i w dalszej przyszłości.

Perspektywa na III kwartał pozostaje pozytywna, z prognozą na cały rok obrotowy 2019 zakładającą wzrost przychodów do 6,35 mld SEK (711 mln USD).

Uwaga: wartości wzrostu w II kwartale 2019 r. względem II kwartału 2018 r. są wyrażone na podstawie przychodów w koronach szwedzkich.

Więcej informacji na stronie: www.ifsworld.com/corp/company/financial-results/.
 

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifsworld.com

O firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw klientom na całym świecie, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem aktywów oraz zarządzaniem operacjami skupionymi na usługach serwisowych. Specjalistyczna wiedza naszych pracowników i oferowane rozwiązania, w połączeniu z zaangażowaniem w dostarczanie wartości wszystkim naszym klientom, uczyniły IFS uznanym liderem i najbardziej polecanym dostawcą w sektorze. Nasz zespół liczący 3700 pracowników oraz rosnący ekosystem partnerów wspierają ponad 10 000 klientów na całym świecie, rzucając wyzwanie status quo i zapewniając przewagę konkurencyjną. Dowiedz się więcej o tym, jak oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś: IFSworld.com

Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland

Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: http://blog.ifsworld.com

Zobacz wszystkie aktualności

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie