DRZWI POD KONTROLĄ SYSTEMU ASTRO WMS. PORTA KMI POLAND STAWIA NA CONSAFE LOGISTICS.

automatyka magazynowa

Po wielomiesięcznym procesie analizy rynku WMS, lider rynku drzwi w Polsce – Porta KMI Poland zdecydował się powierzyć sterowanie nowym centrum dystrybucyjnym w Nidzicy oprogramowaniu dostarczonemu przez Consafe Logistics. Poza flagowym Astro WMS firma wdroży Astro WCS do sterowania automatyką magazynową. Uruchomienie nowego DC wraz z automatyką i  najnowocześniejszymi rozwiązaniami IT ma pomóc w zwiększaniu przewagi konkurencyjnej firmy oraz przygotować na obsługę rosnących wolumenów. 

Budowa centrum logistycznego w Nidzicy jest na ostatnim etapie i już teraz dobrze je widać z trasy ekspresowej S7. Zakończony jest montaż regałów, a w ostatnim tygodniu austriacki dostawca automatyki Siba rozpoczął montaż układnic i przenośników. Docelowo w centrum logistycznym Porta pracować będzie 7 układnic do obsługi pojedynczych skrzydeł drzwiowych i ościeżnic oraz zestaw przenośników, wózków transferowych i manipulatorów obsługujących proces kompletacji.

– Inwestycja w Nidzicy to nie tylko największe wyzwanie w mojej karierze zawodowej, ale również ogromne wyzwanie dla całej organizacji. Stąd wybór partnerów, z którymi będziemy ją wspólnie realizować był dla nas kluczowy. Biorąc pod uwagę planowane przepływy i nasze oczekiwania odnośnie wydajności centrum, mieliśmy świadomość, że poza samą automatyką i kompetencjami pracowników ogromną rolę odegra WMS, który stanie się niejako „mózgiem” tego organizmu. Przy wyborze WMS-a naszym kluczowym kryterium była współpraca na najwyższym poziomie oraz doświadczenie dostawcy w zarządzaniu automatyką na wszystkich poziomach. – mówi Krzysztof Ziemann, Szef Logistyki odpowiedzialny za całość inwestycji. – Przez ponad rok rozmów, wizyt referencyjnych i analiz to właśnie Consafe Logistics najlepiej udowodnił bardzo wysokie kompetencje, zarówno w magazynowaniu, jak i, co najistotniejsze, w sterowaniu automatyką.

– Obsługa 4000 sztuk skrzydeł drzwiowych i ponad 4000 ościeżnic na dobę plus w zasadzie nieskończona liczba indeksów (MTO) wymaga perfekcyjnego zaplanowania procesów i musi oprzeć się o solidny i stabilny trzon systemowy. Tym bardziej jesteśmy dumni, że PORTA DRZWI właśnie nas obdarzyła zaufaniem i zaprosiła do wspólnego projektu – mówi Grzegorz Prorok, Dyrektor Sprzedaży w Consafe Logistics.

W ramach inwestycji PORTA DRZWI firma Consafe Logistics poza flagowym Astro WMS wykorzysta swoje autorskie i rozwijane od lat rozwiązanie Astro WCS (Warehouse Control System).

– Wdrożenie sprawdzonego zestawu w postaci Astro WMS i Astro WCS pozwoli firmie Porta na pełną kontrolę i elastyczność w sterowaniu automatyką magazynową. Ponadto uniezależni klienta od dostawcy automatyki pozwalając, w miarę rosnących potrzeb, swobodnie dokładać kolejne elementy pochodzące od różnych producentów – dodaje Krzysztof Kalisz, Senior Business Consultant w Consafe Logistics.

Poza częścią automatyczną, w ramach jednego systemu Astro WMS będą obsługiwane wszystkie procesy realizowane manualnie przez pracowników i wózki w niższej części centrum dystrybucyjnego. Uruchomienie produkcyjne zaplanowano na początek 2020 roku.

  

 

Zobacz wszystkie aktualności
Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie