Ciąg dalszy wyjątkowej skuteczności: IFS odnotowuje 67% wzrostu dochodu ze sprzedaży licencji i 69% wzrostu EBITDA

wyniki finansowe

Więcej nowych klientów niż kiedykolwiek wcześniej decyduje się na rozwiązanie w chmurze
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, przedstawił wyniki finansowe za pierwszy kwartał, który zakończył się 31 marca 2019 roku. 
Darren Roos, dyrektor generalny korporacji IFS komentuje: „Dzięki naszej strategii zorientowanej na klientów wyniki finansowe stale się poprawiają – po raz kolejny znacząco wyprzedzamy średnią rynkową, wystarczy spojrzeć na dane liczbowe. Jako najszybciej rozwijający się dostawca rozwiązań ERP jesteśmy na dobrej drodze do uzyskania znacznie większego udziału w rynku w 2019 roku i kolejnych latach. Dostawcy rozwiązań ERP starszych generacji próbują zwodzić klientów, a jak wyraźnie wynika z naszych danych liczbowych, ci sami klienci decydują się na partnera, który wie, że podejście zorientowane na klienta jest czymś o wiele więcej niż pustym sloganem. Klienci nie godzą się już na coroczne audyty, wymyślne sztuczki mające zapewnić zgodność z przepisami, czy też na wymóg aktualizacji, które stały się obecnie nową normą. Klienci najzwyczajniej zaczynają zdawać sobie sprawę, że IFS jest lepszą alternatywą”. 

Wyniki działalności: Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za I kwartał 2019 roku
Przychód netto za ten kwartał wzrósł o 29%, dając 154 miliony USD, co wynika z 67-proc. wzrostu dochodu ze sprzedaży licencji, czego głównym motorem jest masowy napływ nowych klientów z całego świata. Te wyjątkowe wyniki są potwierdzeniem możliwości oferowanych przez IFS oraz skuteczności strategii dostarczania praktycznych aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem przynoszących klientom wartość. W ubiegłym tygodniu zostało to potwierdzone w raporcie IDC MarketScape for SaaS & Cloud ERP, w którym wyróżniono wiodącą funkcjonalność oferowaną przez IFS.

Skorygowany zysk EBITDA wzrósł w tym kwartale o niemal 70%. Wprawdzie zwiększone dochody były głównym czynnikiem wzrostu zysków, IFS skupiło się na znaczącym ograniczeniu w tych obszarach, w które w przeszłości inwestowało, a które obecnie nie są związane z podstawową działalnością lub nie przynoszą klientom wartości. Skoncentrowanie na tym, co doceniają klienci – i czego potrzebują, aby podejmować wyzwania w swoich branżach – pozostaje naczelną zasadą IFS. IFS dostrzega możliwość dalszego, stopniowego powiększania swojej przewagi rynkowej.

IFS skupia się na dostarczaniu klientom rozwiązania, które można szybko wdrożyć i zawsze oferuje najnowsze funkcjonalności przy niższych całkowitych kosztach posiadania w stosunku do alternatywnych rozwiązań. IFS dba o to niezależnie od tego, czy klienci zdecydują się na wdrożenie rozwiązania stacjonarnie, czy w chmurze. W I kwartale więcej nowych klientów IFS niż kiedykolwiek wcześniej zdecydowało się na wdrożenie rozwiązań IFS w chmurze. Wzrost ten oparty jest na solidnym partnerstwie technologicznym z Microsoft Azure, którego celem jest zapewnienie klientom bezpiecznej, globalnej platformy działającej w 54 regionach Azure – to więcej niż jakikolwiek inny dostawca rozwiązań w chmurze może zaoferować.

Perspektywy na drugi kwartał są pozytywne, jako że bieżące rozpoznanie analityczne stanowi potwierdzenie doskonałych prognoz na rok 2019 i kolejne lata. W zeszłym miesiącu IFS uzyskało tytuł Lidera w raporcie IDC MarketScape for EAM for Asset Intensive Industries, tytuł Major Player w raporcie IDC MarketScape for SaaS & Cloud ERP, a także tytuł Lidera w raporcie Gartner Magic Quadrant for Field Service Management Software – wyróżnienie to firma otrzymała po raz czwarty z rzędu.

Uwaga: dane o wzroście przychodów w I kwartale 2019 r. w porównaniu z I kwartałem 2018 r. są podane w koronach szwedzkich według bieżącego kursu waluty.

Więcej informacji na stronie www.ifsworld.com/corp/company/financial-results/.
Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifsworld.com

O firmie IFS
IFS™ jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw, współpracującym z klientami z całego świata, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług serwisowych. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej naszego zespołu oraz rozwiązań i zaangażowania we współpracę z naszymi klientami, jesteśmy wiodącym i najczęściej rekomendowanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się z 3500 pracowników wspiera ponad 10 000 klientów z całego świata za pośrednictwem sieci biur lokalnych oraz stale powiększającego się ekosystemu firm partnerskich. Więcej informacji: IFSworld.com

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem http://blog.ifsworld.com, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Zobacz wszystkie aktualności
Główne różnice po wdrożeniu systemu MES
Andrzej Janiszewski, Information Services MES Manager Europe/Asia, Silgan White Cap Polska   
Andrzej Janiszewski,
Information Services MES Manager Europe/Asia,
Silgan White Cap Polska 
 
Z mojego puntu widzenia systemy klasy MES są nieodłącznym elementem funkcjonowania przedsiębiorstwa, my osobiście wykorzystujemy......
Jak wdrożyć system BPA?
Zbigniew Błaszczyk Prezes Zarządu, Febit
BPA
Informatyzacja jest istotnym elementem rozwoju współczesnych organizacji, obejmując kolejne obszary ich aktywności. Najczęściej......
Predykcyjne utrzymanie ruchu.
Wojciech Kucz Dyrektor Techniczny ISP Polska Sp. z o.o.
Coraz bardziej zautomatyzowany i technologicznie zaawansowany park maszynowy wymaga nowoczesnych rozwiązań. Systemy Predictive......

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie