Cyfrowa transformacja w magazynie - praktyczny poradnik

magazyn

Od kilku lat cyfrowa transformacja jest wskazywana jako jeden z głównych trendów w rozwoju biznesu. Przedsiębiorcy nie tylko znają tę koncepcję, ale również coraz intensywniej poszukują możliwości jej wykorzystania w swoich firmach. Okazuje się jednak, że nadal niewiele jest informacji na temat praktycznego wymiaru cyfrowej transformacji i jej zastosowania w biznesowych realiach. Specjaliści Sente wraz z ekspertami w dziedzinie procesów intralogistycznych opracowali poradnik, który stanowi przegląd metod wdrożenia cyfrowej transformacji w magazynach firm handlowych. 

Publikacja dostępna jest tutaj: http://bit.ly/2UmpBn4

Cyfryzacja czy cyfrowa transformacja?

Cyfrowa transformacja często jest stawiana na równi z takimi pojęciami jak cyfryzacja i digitalizacja. Nie jest to prawidłowe podejście, dlatego na  początku publikacji wyjaśnione zostały różnice pomiędzy tymi pojęciami. Kolejne rozdziały materiału to obszrne omówienie roli, jaką pełni magazyn w transformacji całego przedsiębiorstwa. Poszczególne rozdziały dostarczają odpowiedzi na kluczowe pytania: 

  • Czy cyfrowa gospodarka potrzebuje fizycznej logistyki? 
  • Jak wykorzystać cyfryzację i automatyzację w zwiększaniu wydajności procesów intralogistycznych? 
  • W jaki sposób inteligentne systemy zarządzania zmieniają sposób organizacji pracy i zwiększają potencjał magazynu? 

Automatyzacja i inteligentne systemy zarządzania

Poradnik powstał na podstawie analizy metod cyfryzacji i automatyzacji magazynów oraz pogłębionych wywiadów z ekspertami. W publikacji swoją wiedzą na temat inteligentnych systemów zarządzania oraz automatyki magazynowej podzieli się m.in.: Marcin Duplicki (od ponad 15 lat związany z branżą intralogistyki, obecnie konsultant w zakresie automatyzacji magazynów), Krzysztof Wieczorek (business architecture director w OEX E-Business), i Wojciech Nowak (konsultant rozwiązań biznesowych, ekspert w zakresie wdrożeń systemu klasy WMS, wiceprezes Sente). 

Materiał do pobrania tutaj: http://bit.ly/2UmpBn4


 

Zobacz wszystkie aktualności
IFRS okiem eksperta.
Waldemar Tatarewicz, Ekspert SIMPLE oraz Product Manager obszaru Finanse-Księgowość
IFRS okiem eksperta.
Warto przypomnieć, że sprawozdawczość reguluje Krajowy Standard Rachunkowości wynikający z Ustawy o rachunkowości. W przypadku......
Analiza uświadamia i porządkuje
Jarosław Jędrzejczyk, Business Analyst, John Cotton Europe  
Jarosław Jędrzejczyk,
Business Analyst,
John Cotton Europe
 
Proces wyboru i wdrożenia systemu rozpoczęliśmy od opracowania listy wymagań funkcjonalnych. Następnie przeprowadziliśmy analizę......

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie