Colibra – producent biżuterii wdraża moduł produkcyjny HermesaSQL !

producentem biżuterii

Firma Colibra Sp. z o.o. jest producentem biżuterii. Od ponad 40 lat produkuje wyroby jubilerskie na rynek krajowy i zagraniczny, które słyną z wysokiej jakości i oryginalnego wzornictwa. Biżuteria pokryta jest złotem i srebrem z wykorzystaniem znanych w całej Europie kryształów CRYSTALLIZED – Swarovski Elements. Firma stosuje nowoczesną technologię tzw. elekroforezą opartą na licencji austriackiej. Pozwala ona zabezpieczyć powłokę przed ścieraniem złota i srebra, dzięki czemu wyroby zachowują wysoką jakość powierzchni niezależnie od czasu ich użytkowania.
  
W roku 2017 Colibra zakupiła systemy ERP HermesSQL wraz z modułami handlowo-magazynowym, finansowo-księgowym, kadrowo-płacowym oraz obsługi transakcji walutowych i zagranicznych. Celem inwestycji w nowe oprogramowanie ERP była konieczność zastąpienia posiadanych przez spółkę autorskich, niewydajnych i niewspółpracujących ze sobą aplikacji jednym kompleksowym programem ERP.  Wykonawcą wdrożenia został zespół specjalistów z Humansoft.
 
I etap wdrożenia
W pierwszym etapie wdrożony został moduł handlowo-magazynowy. Początkowo system wykorzystywany był jedynie w zakresie rejestracji dokumentów zakupu, wydań surowców na produkcję, rejestracji dokumentów sprzedaży oraz prowadzenia rozrachunków z krajowymi i zagranicznymi dostawcami i odbiorcami.
 
Stan aktualny
Zgodnie z założeniami projektu, obecnie trwają prace wdrożeniowe modułu księgowego i kadrowo-płacowego. Trzeci i ostatni etap wdrożenia, planowany jest na kwiecień br. i związany jest z uruchomieniem zaawansowanego modułu do zarządzania produkcją.
 
Główne założenia
Wykorzystując system HermesSQL i moduł „Zarządzanie produkcją”, spółka Colibra ma na celu zwiększenie kontroli nad stanami magazynowymi surowców i półproduktów, szczegółowe śledzenie każdego z etapów produkcji oraz obsługę procesów związanych z wytwarzaniem prototypów. Meldunki zwrotne z przebiegu produkcji będą składane przy pomocy czytników kodów kreskowych. Dzięki integracja modułu handlowo-magazynowego, księgowego i produkcyjnego dział księgowości będzie rozliczał w programie również koszty produkcji.

Źródło: Humansoft Sp. z o.o.
           www.humansoft.pl
 

Zobacz wszystkie aktualności
Ciągłość pracy jako priorytet
Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu, Queris
Tomasz Zieliński,
Prezes Zarządu,
Queris
Wdrażanie jakichkolwiek systemów IT w przedsiębiorstwach nie należy do łatwych zadań ze względu na to, że bardzo często głęboko......
Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie