Przychody netto firmy IFS przekroczyły 600 mln USD w roku 2018 dzięki rosnącej w zawrotnym tempie sprzedaży usług w chmurze i licencji

dostawca systemu ERP

Dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw zamyka rok transformacji rekordowymi danymi
• Wzrost przychodów z usług w chmurze i SaaS o 300% r/r
• Przychody netto skoczyły o 23% r/r do poziomu 606 mln USD
• Przychody z licencji wzrosły o 22% r/r, napędzane wzrostem organicznym w branży
• Przychody z usług utrzymania wzrosły o 13% r/r 
• Przychody z usług wdrożeniowych poszły w górę o 10% r/r
• Wysoki poziom inwestycji przy znacznym wzroście dochodów: wskaźnik EBITDA wyniósł 21%, osiągając 27% wzrost r/r

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował o swoich wynikach finansowych za cały rok zakończony 31 grudnia 2018 roku. 

Darren Roos, prezes korporacji IFS, skomentował: „Wyprzedzamy dużych i średnich konkurentów w segmencie ERP, a nasze dobre wyniki finansowe za rok 2018 stanowią tego odzwierciedlenie. Głównymi czynnikami naszego wzrostu w kolejnym roku będą rozwiązania dla sektora lotnictwa i obrony, rozwiązanie IFS Field Service Management do zarządzania serwisem w terenie oraz system IFS Applications. Tym innowacjom towarzyszyć będzie pełne zobowiązanie do dalszego podważania status quo, a jednocześnie zapewnienia obsługi klienta na światowym poziomie. Bazując na osiągniętej w 2018 roku dynamice, wkraczamy w rok 2019 z nowym poczuciem celu i przyszłości, której kierunek nadają nasi klienci”.

Milena Roveda, dyrektor finansowy IFS, dodała: „Nasze wyniki finansowe w 2018 roku są świadectwem działalności opartej na innowacyjności i niesłabnącym zaangażowaniu w dostarczanie rozwiązań ukierunkowanych na klienta. W ten sposób wyróżniamy się na tle konkurencji. Dzięki wzrostowi o 300% sprzedaży usług w chmurze oraz zwiększeniu o 23% przychodów netto w stosunku do roku 2017, wyprzedzamy rynek ponad trzykrotnie”.

Wyniki działalności: najważniejsze dane finansowe i operacyjne za rok obrotowy 2018
Za sprawą dwucyfrowego powiększenia przychodów ze sprzedaży produktów, przychody netto poszybowały w górę o 23%, pozostawiając w tyle prognozowany 7% wzrost rynku. Usługi w chmurze i SaaS zanotowały wzrost przychodów o imponujące 300%.

Takie wyniki nie zdarzają się samoistnie. W 2018 roku zrealizowano szereg dużych projektów transformacyjnych, których wyraźnym celem było ułatwienie globalnego wzrostu i podnoszenie poziomu satysfakcji klientów. Projekty objęły harmonizację obsługi klienta i pomocy technicznej wraz z dalszym poszerzaniem przez IFS swej obecności w segmentach średnich i dużych przedsiębiorstw. Rok 2018 to także wdrożenie kluczowych produktów, w tym systemu IFS Applications 10, rozwiązania IFS Field Service Management 6 oraz opartych na usługach SaaS rozwiązań z gamy produktów dla sektora lotnictwa i obrony.

Te spektakularne wyniki zostały poprzedzone przez mianowanie Darrena Roosa na stanowisko prezesa korporacji IFS na początku 2018 roku. Aby uzupełnić globalne kierownictwo, Roos zatrudnił utalentowanych menedżerów z najbardziej znanych marek technologicznych, takich jak SAP, Oracle, Software AG i Hewlett Packard.

Christian Pedersen, który objął stanowisko Chief Product Officer we wrześniu 2018 roku, koncentruje uwagę IFS na inwestowanie w praktyczne, ale przyszłościowe technologie. Inni nowi wizjonerzy zatrudnieni w firmie to m.in. Milena Roveda jako Chief Financial Officer, Jane Keith jako Chief People and Culture Officer oraz Michael Ouissi jako Chief Customer Officer.W nowy 2019 rok firma IFS weszła z organizacją przygotowaną na skalowanie działalności, nieustannie dostarczając firmom na całym świecie praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorstw.

Więcej informacji na stronie www.ifsworld.com/corp/company/financial-results/.

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: 48 512 134 493, anna.machol@amedia.com.pl

O firmie IFS 
IFS™ jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw, współpracującym z klientami z całego świata, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług serwisowych. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej naszego zespołu oraz rozwiązań i zaangażowania we współpracę z naszymi klientami, jesteśmy wiodącym i najczęściej rekomendowanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się z 3500 pracowników wspiera ponad 10 000 klientów z całego świata za pośrednictwem sieci biur lokalnych oraz stale powiększającego się ekosystemu firm partnerskich. 

W Polsce IFS obsługuje ponad 260 klientów, do których należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., ELESTER-PKP, Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A., MPK S.A. w Krakowie, MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, PESA Bydgoszcz SA, PGNiG Termika, PLAST-MET Automotive Systems, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PPUH VOIGT Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Quad/Graphics Europe, TAURON Wytwarzanie S.A., UTC CCS Manufacturing Polska sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm. Więcej informacji: IFSworld.com

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifsworld.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.
 

Zobacz wszystkie aktualności

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie