Wiodące przedsiębiorstwo budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, Caledonian Modular, stawia na IFS Applications 10

wsparcie produkcji procesowej

Kompleksowe rozwiązanie IFS ułatwi pracę personelu z zaawansowanym wsparciem produkcji projektowej i konstrukcji

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Caledonian Modular, wiodący dostawca rozwiązań dla branży budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, wdroży system IFS Applications™ 10, aby zautomatyzować procesy o znaczeniu krytycznym i zapewnić większą przejrzystość operacyjną. 

Caledonian Modular stosuje techniki modułowej produkcji prefabrykatów w tradycyjnych konstrukcjach, aby zapewnić wysoką jakość projektów. Przedsiębiorstwo, działające na 40-akrowej lokalizacji mieszczącej zakład produkcyjny i siedzibę, dysponuje największym potencjałem w zakresie produkcji modułowej w obrębie jednego zakładu w branży budownictwa prefabrykowanego w Wielkiej Brytanii. Aby wesprzeć rozwój działalności i połączyć ludzi i procesy z nią związane z nowoczesną infrastrukturą cyfrową, producent prefabrykatów potrzebował pakietu aplikacji dla przedsiębiorstwa, który byłby szczególnie ukierunkowany na kwestie i wyzwania, przed którymi staje budownictwo prefabrykowane.

Firma Caledonian Modular wybrała system IFS Applications 10, ponieważ potrafi on wesprzeć zarówno produkcję projektową, jak i budownictwo w ramach pojedynczej platformy. IFS Applications 10 umożliwi Caledonian Modular przeglądanie wszystkich danych biznesowych z centralnej lokalizacji do monitorowania i analizy, co poszerzy możliwości analityki biznesowej i stanie się nieodzowną częścią nowych procesów i innowacyjnych działań. Z początkiem 2019 r. system IFS Applications 10 będzie stosowany w zakresie od pierwszego kontaktu z klientami począwszy, po szacowanie, planowanie, produkcję, wysyłkę i obsługę posprzedażową. Pakiet będzie również wykorzystywany do zarządzania współpracą z wszystkimi dostawcami i wykonawcami oraz do zarządzania pracownikami i podwykonawcami.

Wdrożenie systemu firmy IFS jest częścią szerszego procesu usprawniania działalności, łańcucha dostaw i kontroli i poszerzy nasze możliwości jako wiodącego konstruktora prefabrykatów w Wielkiej Brytanii, zdolnego do realizacji dużych projektów pod klucz, by móc sprostać indywidualnym wymaganiom klientów, przy zachowaniu jakości, kosztów i czasu realizacji, które dotychczas zapewniała zestandaryzowana produkcja prefabrykatów i elementów wykończenia” – powiedział Richard Paul, CFO Caledonian Modular, komentując inwestycję w system IFS Applications 10. „Caledonian stoi przed zmianami, które usprawnią działalność, a system IFS będzie stanowić jej centralny element gwarantujący, że jej realizacja będzie wydajna i opłacalna”.

Co ważne, wdrożenie IFS Applications 10 zapewni Caledonian Modular większą przejrzystość wymagań zakupowych, by poprawić harmonogramowanie materiałów w swojej fabryce i ograniczyć ogólne wydatki, a także zapewnić znacznie lepszy obraz rentowności kontraktowej.

Z perspektywy IT, wdrożenie pozwoli Caledonian Modular odejść od wielu systemów i arkuszy kalkulacyjnych używanych przy prowadzeniu działalności na rzecz jednego systemu, z pojedynczym widokiem, który będzie stale dostępny” – dodał Kenny Ingram, IFS Global Industry Director, Engineering, Construction & Infrastructure. „Dzięki temu będzie można zaoszczędzić wiele godzin i ograniczyć wątpliwości, jakie firma może mieć względem spornych danych”.

Deficyty w mieszkalnictwie socjalnym, oprócz potrzeby budowy nowych szkół, szpitali i innych obiektów użyteczności publicznej mających służyć rosnącej populacji, skutkują niespotykanym dotąd poziomem zapotrzebowania na konstrukcje z prefabrykatów w Wielkiej Brytanii” – dodaje Ingram. „Caledonian Modular odgrywa wiodącą rolę w dostarczaniu prefabrykatów w Wielkiej Brytanii, a IFS jest zaszczycone, że może ją wspierać w dostarczaniu produktów dobrej jakości w dużych ilościach i w napiętych terminach”.

Więcej na temat sposobu, w jaki IFS wspiera firmy w sektorze konstrukcyjno-budowlanym i infrastruktury, można znaleźć pod adresem: www.ifsworld.com/corp/industries/engineering-construction-infrastructure/.
Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: 48 512 134 493, anna.machol@amedia.com.pl

O firmie Caledonian Modular

Caledonian specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i budowie wielokondygnacyjnych budynków z wykorzystaniem prefabrykatów i metod wolumetrycznych. Firma ma pełne doświadczenie w realizacji projektów „pod klucz”, począwszy od budynków szkół i biur, poprzez hotele średnie i wysokie, domy studenckie i projekty mieszkalne, a także zakwaterowanie dla sektorów więziennego i wojskowego.

Oferta firmy obejmuje projektowanie i budowę realizowane we współpracy z klientami, aby spełnić ich wymagania. Firma nie stosuje z góry narzuconych modularnych formatów, które mogą niekorzystnie wpływać na wrażenia estetyczne czy zamysł architektoniczny. Poprzez słuchanie klientów, zrozumienie ich bieżących i przyszłych potrzeb oraz interpretowanie ich projektów firma proaktywnie realizuje rozwiązania, które przewyższają ich oczekiwania. 
Fabryki Caledonian działają w oparciu o ściśle zorientowane na procesy zasady „lean manufacturing”, równocześnie zapewniając elastyczność i produkcję modułów o różnorodnych kształtach i rozmiarach.

O firmie IFS 

IFS™ jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw, współpracującym z klientami z całego świata, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług serwisowych. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej naszego zespołu oraz rozwiązań i zaangażowania we współpracę z naszymi klientami, jesteśmy wiodącym i najczęściej rekomendowanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się z 3500 pracowników wspiera ponad 10 000 klientów z całego świata za pośrednictwem sieci biur lokalnych oraz stale powiększającego się ekosystemu firm partnerskich. 

W Polsce IFS obsługuje ponad 260 klientów, do których należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., ELESTER-PKP, Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A., MPK S.A. w Krakowie, MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, PESA Bydgoszcz SA, PGNiG Termika, PLAST-MET Automotive Systems, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PPUH VOIGT Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Quad/Graphics Europe, TAURON Wytwarzanie S.A., UTC CCS Manufacturing Polska sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm. Więcej informacji: IFSworld.com

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifsworld.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.
 

Zobacz wszystkie aktualności
Główne różnice po wdrożeniu systemu MES
Andrzej Janiszewski, Information Services MES Manager Europe/Asia, Silgan White Cap Polska   
Andrzej Janiszewski,
Information Services MES Manager Europe/Asia,
Silgan White Cap Polska 
 
Z mojego puntu widzenia systemy klasy MES są nieodłącznym elementem funkcjonowania przedsiębiorstwa, my osobiście wykorzystujemy......
Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie