Nowe funkcjonalności w Comarch ERP Optima

Comarch Optima


Jest już dostępna najnowsza wersja oprogramowania Comarch ERP Optima. Ponad 100 nowych funkcjonalności uwzględnia przede wszystkim obsługę zmian w przepisach, jakie weszły w życie a także automatyzację kolejnych procesów w przedsiębiorstwie. System został wyposażony m.in. w funkcję elektronicznych teczek pracowników, integrację z Pocztą Polską oraz obsługę deklaracji VAT-8.

Przepisy związane z digitalizacją dokumentów pracowników zaczną obowiązywać od stycznia 2019 roku. Dla przedsiębiorców, których systemy nie posiadają funkcjonalności w zakresie e-teczek, już teraz powinny pomyśleć nad zmianą dostawcy. 

Z systemu Comarch ERP Optima korzysta kilkadziesiąt tysięcy firm i biur rachunkowych w Polsce.  Tylko w tym roku blisko osiem tysięcy użytkowników zdecydowało się na zakup i wdrożenie tego oprogramowania. W 2017 r. wartość sprzedaży Comarch ERP Optima wrosła o 18 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Wśród nowych funkcjonalności wprowadzonych w Comarch ERP Optima związanych ze zmianami w przepisach znalazły się m.in. wzór dokumentu elektronicznego do wysyłki deklaracji oraz do korekty VAT-7 do systemu e-Deklaracje, formularz deklaracji VAT-8 oraz możliwość dodania wielu kodów CN i przypisanie im stawek VAT w jednym zgłoszeniu. Zaktualizowany został również druk ERP-7 a także  pojawiła się kontrola limitu 182/270 dni dla zwolnienia chorobowego w okresie zasiłkowym oraz wykorzystania urlopu wypoczynkowego dla pracowników tymczasowych oraz podejmujących pierwszą pracę po upływie miesiąca pracy.  

Jednak prawdziwą rewolucją jest wprowadzenie elektronicznych teczek pracowników. To długo oczekiwana przez przedsiębiorców zmiana. Od stycznia nowego roku akta osobowe pracownika: świadectwa pracy, dyplomy ukończonych uczelni czy zaświadczenia o ukończonych szkoleniach BHP będą mogły być przechowywane tylko w wersji elektronicznej. Mimo, że na razie ustawodawca pozostawia firmom dowolność co do sposobu prowadzenia teczek pracowników i mogą one zostać „po staremu”, to nie sensu odkładać tych zmian. Digitalizacja dokumentów to wiele korzyści zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Funkcjonalność e-teczki będzie dostępna bezpłatnie w ramach aktualizacji systemów – mówi Tomasz Homel, dyrektor departamentu systemów dla małych i średnich przedsiębiorstw w Comarch.

Kolejne nowości jakie są dostępne w Comarch ERP Optima to kreator własnych oraz wzorcowych zestawień księgowych, integracja z e-nadawcą Poczty Polskiej, umożliwienie pożyczek uzupełniających w PKZP oraz szereg działań dla ryczałtu. Dodatkowo do obsługi obszaru kadrowo-płacowego zostały dodane alerty o upływającym terminie ważności badań okresowych, uprawnień i kwalifikacji oraz oceny okresowej pracownika. Użytkownicy są również informowani o dokumentach udostępnionych w intranecie pracowniczym oraz o ofertach pracy w ramach rekrutacji wewnętrznej, a także mają możliwość planowania urlopu opiekuńczego z poziomu aplikacji oraz dodawania załączników do delegacji.

Pełny wykaz zmian i nowości w systemie Comarch ERP Optima znajduje się na stronie: https://pomoc.comarch.pl/optima/pl/2019 oraz w prezentacji Dla wielu nowych funkcjonalności powstały filmy instruktażowe, które znajdują się na kanale YouTube Comarch ERP.

System Comarch ERP Optima jest dedykowany dla małych i średnich firm z różnych sektorów gospodarki. Jest też najchętniej wybieranym oprogramowaniem wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych, dzięki wbudowanym rozwiązaniom. Z oprogramowania Comarch Optima korzysta już ponad 60 tys. użytkowników.


O Comarch ERP
Comarch to firma technologiczna zajmująca się optymalizacją procesów biznesowych od 25 lat. Jednym z oferowanych rozwiązań są systemy klasy Enterprise Resource Planning (ERP). Oferta Comarch ERP to nowoczesne rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Uniwersalność i elastyczność produktów pozwala podnieść efektywność organizacji dzięki mobilnym aplikacjom, narzędziom e-commerce, business intelligence oraz możliwości gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych w Chmurze Comarch. Rozwiązania

Comarch ERP są stale rozwijane i dostosowywane do zmieniających się modeli biznesowych a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy i oraz digitalizacji gospodarki.
Dzięki dynamicznemu rozwojowi działalności krajowej i zagranicznej mocno rośnie liczba podpisywanych kontraktów oraz realizowanych wdrożeń. Wśród klientów, którzy postawili na Comarch ERP są m.in.: Gerda, Muszynianka, Ustronianka, OSHEE Polska, LAKMA, Krakchemia SA oraz reprezentanci innych kluczowych gałęzi rynku. 
http://www.comarch.pl/erp/ 

 

Zobacz wszystkie aktualności
Zapraszamy za kulisy
Wyszukiwarka systemów IT
BPC Group uruchomiło statystyki dla bazy systemów IT, która zamieszczona jest na portalu BPC Guide. Przedsiębiorcy, którzy......

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie