DSR rozpoczyna współpracę z Alphamoon.

uczenie maszynowe


DSR, wrocławska spółka wspierająca przedsiębiorstwa produkcyjne w cyfryzacji, rozpoczęła współpracę z firmą Alphamoon z Wrocławia, specjalizującą się w rozwoju i adaptacji rozwiązań opartych na metodach sztucznej inteligencji. Efektem współpracy ma być nowej klasy oprogramowanie, wyróżniające się kompleksowym wykorzystaniem inteligentnych algorytmów uczenia maszynowego.

Obecnie obie firmy realizują pracę nad wspólnym projektem AI 4FACTORY, w ramach którego przeprowadzone zostaną audyty oceniające przydatność SI w polskich fabrykach. Mają one wskazać obszary, w których wdrożenie sztucznej inteligencji przyniesie korzyści producentom przemysłowym, szczególnie w takich obszarach jak kontrola jakości, prognozowanie zużycia oraz zarządzanie łańcuchem dostaw.

Liczę na to, że połączenie wiedzy dziedzinowej DSR i wieloletniego doświadczenia w produkcji z naszymi kompetencjami w obszarze sztucznej inteligencji zaowocują stworzeniem rozwiązań, które pomogą firmom w spełnieniu wymagań na drodze do Przemysłu 4.0. komentuje Michał Staśkiewicz – prezes zarządu Alphamoon.

Alphamoon posiada na swoim koncie szereg zaawansowanych projektów zrealizowanych na polskim i zagranicznym rynku. Do najciekawszych należy wykorzystanie głębokiego uczenia maszynowego do projektowania nowych leków oraz przetwarzania języka naturalnego w narzędziach do zautomatyzowanej analizy dokumentów. Nie znam drugiej polskiej firmy, która w dziedzinie SI posiadałaby równie wysokie kompetencje – tłumaczy Piotr Rojek, Prezes DSR.

W wielu firmach brakuje świadomości potencjału sztucznej inteligencji. Przychodzimy im z pomocą identyfikując obszary, w których jej implementacja przyniesie realne korzyści. Badamy przede wszystkim, jakimi danymi dysponuje klient i do czego można je wykorzystać, gdyż od tego zależy, w jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc. Finalnie przedstawiamy
propozycję rozwiązania i jego sposób ewaluacji. W miarę możliwości prognozujemy też zwrot z takiej inwestycji – wyjaśnia ideę projektu Michał Staśkiewicz.

Spodziewanym efektem współpracy jest określenie obszarów w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych, w których wdrożenie AI 4FACTORY przyniesie największe korzyści. Realizacja projektu ma się również przyczynić do podniesienia poziomu wiedzy na temat możliwych zastosowań SI w przemyśle i opracowania nowych rozwiązań informatycznych.

Zobacz wszystkie aktualności
Predykcyjne utrzymanie ruchu.
Wojciech Kucz Dyrektor Techniczny ISP Polska Sp. z o.o.
Coraz bardziej zautomatyzowany i technologicznie zaawansowany park maszynowy wymaga nowoczesnych rozwiązań. Systemy Predictive......

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie