Sztuczna inteligencja pomoże efektywnie planować produkcję.

uczenie maszynowe


Z systemami klasy ERP najczęściej kojarzone jest pojęcie uczenia maszynowego (Machine Learning), głównie ze względu na pokaźne ilości danych jakie gromadzą takie systemy. Dane te z reguły opisują spodziewane wyniki - do jakich dążymy lub jakich chcemy uniknąć, dlatego mogą zostać wykorzystane jako dane treningowe dla algorytmu uczenia maszynowego.
Obecnie prowadzimy rozwojowy projekt modułu produkcyjnego SIMPLE.ERP, gdzie jednym z istotniejszych elementów jest wykorzystanie elementów sztucznej inteligencji do wsparcia przedsiębiorstw MŚP w efektywniejszym planowaniu i realizowaniu procesu produkcyjnego.

System będzie realizował analizę wykonalności produkcji na podstawie samouczącego się algorytmu, uwzględniającego odchylenia normatywów od rzeczywistego przebiegu produkcji oraz procesu zaopatrzenia w przeszłości. Koleją ciekawą funkcjonalnością, która pojawi się w naszym systemie po zakończeniu projektu, jest automatyzacja przygotowywania kalkulacji i wycen, związanych z zapytaniami od klientów. Wykorzystanie samouczącego się algorytmu umożliwi ogromne oszczędności i redukcję czasu potrzebnego dotąd na czasochłonne kalkulacje kosztów, analizy możliwości produkcyjnych, terminów i dostępności materiałów. System na podstawie analizy i statystyki danych z podobnych zleceń oraz tego co się działo w przeszłości – przygotuje za nas pełną kalkulację. A mechanizm samouczący umożliwi odbiorcy wyciąganie wniosków i podpowie w jaki sposób coraz lepiej odpowiadać na tego typu zapytania.
Algorytmy takie, w stosunku do tradycyjnych, pozwalają na bardzo szybkie znalezienie wstępnego suboptymalnego rozwiązania i szybkie reagowanie na zdarzenia pojawiające się w procesie produkcyjnym.

 

Zbigniew Strojnowski
Ekspert SIMPLE oraz Product Manager obszaru Zarządzanie Produkcją w SIMPLE S.A. 

Zobacz wszystkie aktualności
Lepsza kontrola procesów.
C.H. ROBINSON POLSKA S.A.  Maciej Przybyszewski Manager Operacyjny ds. Logistyki  
C.H. ROBINSON POLSKA S.A. 
Maciej Przybyszewski
Manager Operacyjny ds. Logistyki
 
W naszej firmie szkolenie pracowników z obsługi systemu WMS zajęło około dwóch tygodni. Największe zmiany zaobserwowali pracownicy,......
Zapraszamy za kulisy
Wyszukiwarka systemów IT
BPC Group uruchomiło statystyki dla bazy systemów IT, która zamieszczona jest na portalu BPC Guide. Przedsiębiorcy, którzy......
Status quo czy ewolucja?
Michał Tekiela CEO, ANEGIS
Status quo czy ewolucja?
Zmiany – nieodłączny towarzysz rewolucji, transformacji, postępu; wróg zastoju. Gdy środowisko, w którym funkcjonuje organizacja,......

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie