Błyskawiczne wdrożenie SAP SD i MM W CEDC International

Implementacja modułów SAP SD i SAP MM

Implementacja modułów SAP SD i SAP MM u lidera rynku alkoholi w Polsce – CEDC International – przebiegła w rekordowo szybkim tempie 45 dni. Projekt zakończył się sukcesem i umożliwił spółce przeniesienie do wewnętrznych struktur kluczowych procesów.

Projekt obejmował wdrożenie modułów SD (Sales & Distribution, Sprzedaż i dystrybucja) i MM (Materials Management, czyli Gospodarka materiałowa) obejmujących kluczowe procesy sprzedażowe oraz zakupowe wraz z procesami pomocniczymi. Dodatkowo przeprowadzona została migracja danych podstawowych materiałów.

Bez implementacji SD i MM praca CEDC byłaby praktycznie niemożliwa. Aby usprawnić obsługę klientów i zoptymalizować koszty, przejęliśmy procesy dystrybucyjne od zewnętrznego operatora. Obsługa klientów w obszarze „duty free” w Europie oraz praca z dystrybutorami w Europie i obu Amerykach bez wdrożenia byłaby niewykonalna – mówi Piotr Majewski, IT Director w CEDC International Sp. z o. o.

Wdrożenie można określić mianem ekspresowego, ponieważ od pierwszej telekonferencji do GoLive’u minęło tylko 45 dni. Dodatkowym wyzwaniem była konieczność przygotowania narzędzi oraz przeprowadzenia migracji danych podstawowych materiałów, inforekordów oraz danych podstawowych klientów.

Choć zakres wdrożenia obejmował tylko kilka procesów w obszarze SD i MM, było nie lada wyzwaniem w tak krótkim czasie uzyskać wiedzę na temat wszystkich wymagań klienta, zestawić ją ze standardem dostarczanym przez SAP oraz zaproponować docelowe rozwiązanie – mówią Piotr Til i Patryk Chlebda, konsultanci wiodący w projekcie ze strony Hicron.

Projekt, pomimo niewielkiej ilości czasu na jego realizację, zakończył się pełnym sukcesem. Dzięki ścisłej współpracy konsultantów Hicron oraz zespołu projektowego po stronie CEDC udało się pomyślnie zakończyć wdrożenie i tym samym – umożliwić CEDC sprawny proces przeniesienia dystrybucji – mówi Piotr Majewski z CEDC.

CEDC International Sp. z o.o. jest jednym z czołowych producentów i dystrybutorów alkoholi na świecie, a także liderem na polskim rynku wódki. Założona na początku lat 90-tych, z czasem z importera przekształciła się w producenta i dystrybutora wódek na rynku Europejskim i amerykańskim.

Zobacz wszystkie aktualności
Status quo czy ewolucja?
Michał Tekiela CEO, ANEGIS
Status quo czy ewolucja?
Zmiany – nieodłączny towarzysz rewolucji, transformacji, postępu; wróg zastoju. Gdy środowisko, w którym funkcjonuje organizacja,......
WMS - Krótszy czas pracy
DTW Sp. z.o.o.   Przemysław Opyrchał Kierownik Magazynu  
DTW Sp. z.o.o.  
Przemysław Opyrchał
Kierownik Magazynu
 
Po wprowadzeniu systemu WMS do firmy DTW, zaobserwowaliśmy przede wszystkim skrócenie czasu prac wykonywanych na magazynie....

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie