Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat gotowa na IFRS16

Cyfrowy Polsat

Trwa projekt przystosowania procesów biznesowych Grupy Kapitałowej Cyfrowy Polsat do nowych regulacji IFRS16 (MSSF16), który realizuje Hicron. O swoich doświadczeniach przedstawiciele Grupy Cyfrowy Polsat oraz Hicron opowiedzą na konferencji SAP NOW – Inteligentna Organizacja.

IFRS16 (nazywany inaczej MSSF16) to nowy standard rozliczania umów leasingowych, który – wchodząc w życie od 1 stycznia 2019 – sporo zmieni w procesach biznesowych przedsiębiorstw procesujących umowy leasingowe. Każda firma, która leasinguje sprzęt czy wynajmuje nieruchomości i składająca sprawozdania finansowe według IFRS lub GAAP – musi przygotować się na spore zmiany. Z pomocą przy obsłudze nowych wymagań przychodzi SAP RE-FX dla Leasingu.

Podobnie jak przy standardzie MSSF15, tak i tym razem ustawodawca zapowiedział zmiany, a my musimy się do nich dostosować. Jesteśmy grupą kapitałową z kilkudziesięcioma spółkami w portfelu, w tym ze spółką giełdową (Cyfrowy Polsat S. A.). Zachowujemy najwyższe standardy prowadzenia działalności: tego też oczekują od nas inwestorzy giełdowi, zatem szybkie dostosowanie się do nowych wymagań jest dla nas priorytetem – mówi Piotr Paduszyński, Kierownik Działu Systemów SAP w Grupie Kapitałowej Cyfrowy Polsat.

Ważnym elementem projektu było uwzględnienie aktualnej architektury systemu obejmującej dwa systemy SAP ERP w różnych wersjach oraz szereg systemów non-SAP, a także charakterystykę Grupy Kapitałowej: kilkadziesiąt obecnych w niej spółek z różnych branż oraz dużą dynamikę rozwoju Grupy.

Projekt to – oprócz wyzwań organizacyjnych – także presja czasu i zbliżający się 1 stycznia 2019 roku. Wiele spółek, wiele obszarów, różne rodzaje umów i obiektów – niewiele rynkowych rozwiązań było w stanie udźwignąć nasze potrzeby. SAP dostarcza moduł RE-FX, który planuje rozwijać. Mamy więc nadzieję, że standard RE-FX będzie się systematycznie rozszerzał wraz z naszymi potrzebami  oraz ustalonymi standardami rynkowymi– dodaje Piotr Paduszyński.

Projekt realizowany dla Grupy Kapitałowej Cyfrowy Polsat znajduje się na końcowym etapie budowy koncepcji biznesowej rozwiązania, już za chwilę rozpocznie się realizacja. Aby cały proces przebiegł sprawnie, także w kontekście ambitnego harmonogramu, Grupa już wcześniej zadbała o bardzo dokładne przygotowanie wymagań. Walidacja procesów biznesowych pod kątem wymagań IFRES16 we współpracy z zewnętrznymi doradcami połączona z analizą wewnętrzną umożliwiła idealny start dla projektu koncepcji i wdrożenia.

Jesteśmy spokojni o postępy naszych przygotowań. Korzystamy z wieloletnich doświadczeń Hicron jako dostawcy rozwiązań SAP w obszarze zarządzania nieruchomościami. Mamy profesjonalny i bardzo zaangażowany zespół wewnętrzny oraz solidne filary w postaci ściśle sprecyzowanych wymagań. To idealnie współgra, a projekt sprawnie posuwa się do przodu – podsumowuje Piotr Paduszyński.

Grupa Cyfrowy Polsat ma także plany na dalszy rozwój informatyczny tego obszaru. Po uruchomieniu obsługi standardu IFRS16 dla wszystkich spółek Grupy planowane jest stopione wdrożenie pełnego zarządzania nieruchomościami i umowami za pośrednictwem SAP RE-FX w obszarach biznesowych wcześniej nie objętych tym modułem systemu SAP.

Zobacz wszystkie aktualności
Zapraszamy za kulisy
Wyszukiwarka systemów IT
BPC Group uruchomiło statystyki dla bazy systemów IT, która zamieszczona jest na portalu BPC Guide. Przedsiębiorcy, którzy......
Status quo czy ewolucja?
Michał Tekiela CEO, ANEGIS
Status quo czy ewolucja?
Zmiany – nieodłączny towarzysz rewolucji, transformacji, postępu; wróg zastoju. Gdy środowisko, w którym funkcjonuje organizacja,......

W tej kategorii


Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie