Jak wybierać systemy ERP?

Epoka cyfrowych liderów

ANEGIS adaptuje urządzenia IoT do zasobów firm, umożliwiając im pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw, automatyczne uzupełnianie zapasów w magazynie, kontrolę temperatury, śledzenie floty, bieżącą ocenę wydajności zasobów.

Dane pozyskiwane przez czujniki IoT, przesyłane do chmury, mogą zostać poddane zaawansowanej analizie. Zastosowanie uczenia maszynowego w konserwacji predykcyjnej pozwala tworzyć wzorce, rozpoznawać i automatycznie reagować na anomalie. Pracownik otrzymuje alerty i podejmuje działania serwisowe, zapobiegając przestojom. Machine learning stosuje się również w prognozowaniu sprzedaży np. do optymalizacji uzupełniania zapasów, planowania obsady w magazynie.

Przemysł 4.0 to też rzeczywistość rozszerzona/mieszana zaadaptowana do potrzeb przedsiębiorstw. Na przykład urządzenie HoloLens, czyli autonomiczny komputer holograficzny, może być wykorzystywane jako projektor do planowania przestrzeni przemysłowej. HoloLens jako lokalizator – pracujemy nad urządzeniem, które będzie pomagać pracownikom magazynów ustalać położenie potrzebnego obiektu i docierać do niego zwizualizowaną przez okulary trasą.

Aktualne technologie dają w zasadzie nieograniczone możliwości usprawniania procesów biznesowych. Innowacje przemysłu 4.0 są uważane przez przedsiębiorców za priorytet rozwoju na najbliższe lata. Nic dziwnego. Są motorem napędowym transformacji i unifikacji wszystkich obszarów działalności, są teraźniejszością i przyszłością nowoczesnych firm.

 


Michał Tekiela,
CEO ANEGIS

System ERP w centrum firmy

Oferowane przez ANEGIS rozwiązanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa - Microsoft Dynamics 365 - może być odpowiedzią na potrzeby każdego sektora. Dzięki temu, że tworzą go aplikacje, które potrafią funkcjonować niezależnie, ale też stanowią część większej struktury, system można budować aplikacja po aplikacji -> ewolucja zamiast rewolucji.

Dynamics 365 integrujemy również z innymi rozwiązaniami – CAD/CAM, MES, PLM i in. Stworzenie jednego, spójnego organizmu z połączonych systemów, operujących danymi w czasie rzeczywistym i mobilnie, pozwala na sprawne sterowanie wszystkimi procesami w skali globalnej. Bogactwo modułów umożliwia rozwiązanie problemów zarówno produkcyjnych, jak i zaopatrzeniowych czy księgowych.

Dodajmy do tego platformę Microsoft Azure i jej usługi np. Machine Learning Studio, IoT Hub, a rozwiązania wyposażymy w inteligencję.

Przedsiębiorstwa nowej ery wyróżniają się zautomatyzowanymi i zoptymalizowanymi procesami. Inteligentne fabryki wykorzystują czujniki IoT, analizę predykcyjną czy rzeczywistość rozszerzoną, żeby usprawniać swoje operacje – produkują szybciej, wydajniej i bezpieczniej. To głównie firmy z kapitałem zagranicznym. Polscy przedsiębiorcy chętnie słuchają o tych ‘smart factories’ i coraz częściej zgłaszają gotowość do integracji środowiska swoich pracowników i maszyn z technologiami cyfrowymi.

Jakie rozwiązania są im potrzebne, żeby osiągnąć poziom rozwoju na miarę przemysłu 4.0? Elastyczne, autonomiczne, inteligentne – odpowiadam.

 

Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie