ECM - Enterprise Content Management

System ECM wkomponowany w środowisko informatyczne

Wdrożenia systemów klasy ECM zdecydowanie różnią się od wdrożeń systemów dziedzinowych takich jak: CRM, MES czy nawet ERP.Główna różnica polega na tym, że cały system jest wkomponowany w środowisko informatyczne, gdzie pracuje wiele oddzielnych produktów, z którymi ECM musi nawiązać współpracę. Dodatkowym wyzwaniem jest często praca na nieustrukturyzowanych dokumentach, takich jak różnego rodzaju papierowe formularze, zamówienia lub faktury przesyłane tradycyjnie w postaci papierowej.

Dokumenty takie w pierwszej kolejności należy poddać obróbce OCR a następnie zrobić ekstrakcję danych, aby określić interesujące nas cechy dokumentu.

W wielu przypadkach wdrożenia rozpoczynane są przy braku dostatecznie zidentyfikowanych procesów czy formatach plików, które będą procesowane.

Jeżeli mówimy o elektronicznym procesowaniu faktur to z pewnością nie jesteśmy w stanie określić wszystkich formatów faktur, które firma może otrzymać od dostawcy. Z identyfikacją wewnętrznych formularzy i procesów również są problemy, ponieważ wiele procesów jest realizowanych wielowątkowo i na etapie identyfikacji część wątków się pomija.

Z tego powodu głównym wymaganiem klienta jest to, aby system był „elastyczny”.

Elastyczność można różnie definiować. W większości przypadków jest to element nieporozumień między dostawcą a odbiorcą.

TEORIA A PRAKTYKA WDROŻEŃ ECM
Arkadiusz Kocik, Prezes Zarządu, Elzab Soft Sp. z o.o  
Arkadiusz Kocik,
Prezes Zarządu,
Elzab Soft Sp. z o.o
 
Zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu do obiegu dokumentów, ponieważ ogrom dokumentów w pewnym momencie nas przerósł i nie......
Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie