Zarządzanie produkcją

System APS – dlaczego warto go wdrożyć w firmie produkcyjnej?

W obecnych czasach warunki rynkowe wymuszają na wszystkich firmach produkcyjnych bardzo dużą elastyczność.

Przedsiębiorstwa, które chcą utrzymać się na rynku i nadal rozwijać, powinny szybko reagować na zmienne zapotrzebowanie rynku, oferować dobrą jakość przy niskich kosztach produkcji oraz wytwarzać więcej i szybciej. Aby sprostać tym wyzwaniom nowoczesne firmy produkcyjne wdrażają systemy do zarządzania produkcją. Do popularnych rozwiązań należy system APS. Czym jest i jakie korzyści wynikają z jego wdrożenia?


System APS (Advanced Planning and Scheduling) to oprogramowanie dedykowane do planowania i tworzenia harmonogramów produkcji. Kluczową rolą tego systemu jest zautomatyzowane przygotowanie harmonogramu dla dowolnego typu produkcji, z uwzględnieniem wielu czynników np. procesów technologicznych, stanów magazynowych czy dostępności maszyn i zasobów ludzkich.


Systemy APS doskonale uzupełniają działanie systemów ERP (które często nie są w stanie sprostać wymaganiom firm produkcyjnych) oraz systemów MES ułatwiających realizację, kontrolę i rozliczanie produkcji. System APS – korzyści wynikające z wdrożenia


OptiMES to kompleksowe oprogramowanie do zarządzania produkcją, które uwzględnia również system APS. Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia do planowania produkcji i zamówień firma produkcyjna może znacząco zoptymalizować swoje działania. Główne zalety implementacji systemu APS od OptiMES to:


  • Zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów produkcji Rzetelne i aktualizowane na bieżąco dane o produkcji umożliwiają przemyślane i zrównoważone planowanie. Lepiej zaplanowane działania to większa wydajność parku maszynowego i ludzi- a to przekłada się na obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie zysków.
  • Błyskawiczne planowanie System APS ułatwia radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami – dzięki niemu w preferowanej formie w ciągu kilku sekund możesz zaplanować dowolny typ produkcji. W nagłej sytuacji zmiana obecnego planu wymaga jedynie kilku kliknięć. Dzięki błyskawicznym reakcjom na nieplanowane zdarzenia APS gwarantuje utrzymanie jakości wyrobów i terminowości produkcji. Co istotne, system uwzględnia wiele zmiennych (dostępne zasoby, wybrane technologie itp.) i wyjątków, dlatego masz pewność że przygotowany plan działania jest najlepszym z możliwych.
  • Optymalna organizacja pracy Przejrzysty harmonogram pracy a także stały dostęp do wszystkich danych pozwala osobom zarządzającym lepiej organizować codzienną pracę - własną jak i podwładnych. Dzięki wdrożeniu systemu APS pracownicy odczuwają większy komfort pracy wynikający z optymalnego podziału zadań i ich rozliczania.
  • Wzrost zadowolenia klientów System APS pozwala pracownikom weryfikować terminy realizacji zleceń, dzięki czemu są oni w stanie szybko i bezbłędnie dostarczyć klientom rzetelnych informacji. Koniec z lawirowaniem i niejasnościami – klienci doceniają terminowość i wiarygodność dostawcy.
  • Terminowość dostaw surowców System APS kontroluje i zabezpiecza optymalne stany magazynowe surowców i półproduktów. Uwzględnia także dostępność zasobów ludzkich i macierze uprawnień, dzięki czemu planowanie zapotrzebowania zarówno na surowce jak i na zasoby ludzkie staje się wyjątkowo szybkie i proste. Powiadomienia o poziomie surowców zgodnie z ustawieniami mogą być wysyłane automatycznie – unikamy w ten sposób błędów ludzkich i przypadkowych pominięć zamówienia.

System APS to także wizualizacje danych w czasie rzeczywistym, automatyczne wzory dokumentów, szablonów technologii, możliwość przeprowadzania różnego rodzaju symulacji działań a także dokładne forecasty.

System APS od OptiMES to narzędzie, które wpływa na całościowe funkcjonowanie firmy. System przyspiesza pracę, porządkuje działania, eliminuje błędy ludzkie i marnotrawstwo zasobów. Dokładne informacje i prognozy, dostępne z dowolnego miejsca i urządzenia pozwalają podejmować szybkie i trafne decyzje, które przyczyniają się do osiągania wyższych dochodów. Każdy dzień to możliwość generowania zysków… albo strat. Przekonaj się jak OptiMES może ułatwić zarządzanie i zwiększyć rentowność Twojej firmy.

Wyszukiwanie rozwiązań IT dla przedsiębiorstwa - dostawcy IT i doradztwo biznesowe
Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie