Zarządzanie Produkcją

Backup to podstawa bezpieczeństwa firmowych danych.

VECTO co roku sprawdza świadomość polskich przedsiębiorców w dziedzinie bezpieczeństwa danych. Raport z badań przynosi pesymistyczne dane. Tylko niecałe 10 proc. rodzimych firm korzysta z rozwiązań backupowych, a to w kontekście rosnących cyberzagrożeń wynik zatrważający. Tymczasem technologia backupu umożliwia dziś wdrażanie skutecznych i elastycznych pod względem kosztów narzędzi, które uchronią nasze dane przed całym spektrum zagrożeń - od ataków hakerskich, po awarie sprzętów i błędy ludzkie.

Backup przez wielu z nas wciąż rozumiany jest jako sposób na archiwizowanie danych. Pokutuje przeświadczenie, że wystarczy od czas do czasu zgrać ważne pliki na zewnętrzny dysk i przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Jak twierdzą specjaliści, takie właśnie procedury backupowe są najbardziej ryzykowne, ale przede wszystkim w żadnym stopniu nie zapewniają ciągłości funkcjonowania systemów IT, baz danych, a także procesów – w tym np. produkcyjnych. O tym, jak zabezpieczyć swoje dane i czy to się opłaca, możemy się przekonać biorąc udział w bezpłatnych warsztatach VECTO Lab.

„VECTO Lab to nic innego, jak możliwość przetestowania w rzeczywistych warunkach  proponowanych przez nas rozwiązań, które w naszej ocenie pozwolą na optymalne przygotowanie firmowej infrastruktury IT na dowolne zagrożenia. Analizujemy, przeprowadzamy audyty i w oparciu o zgromadzoną wiedzę, proponujemy rozwiązania ściśle dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zależy nam na dostarczaniu twardych danych, które ułatwią podjęcie decyzji zakupowej. Nasi Klienci wiedzą dokładnie za co płacą” – mówi Jakub Wychowański, członek zarządu VECTO. Istotnie, takie podejście minimalizuje ryzyko pomyłek i nieskutecznych wdrożeń. Pozwala ponadto uwzględnić w planowanych narzędziach specyficzne aspekty działalności biznesowej czy kulturę organizacyjną danej firmy i jej dotychczasowy sposób zarządzania danymi. „Szablonowe podejście w projektowaniu narzędzi backupowych to duży błąd, który między innymi uniemożliwia uwzględnienie w proponowanych rozwiązaniach potrzeb, które mogą pojawić się w przyszłości. Skalowalność naszych systemów to jeden z najważniejszych elementów oferty VECTO” – dodaje Wychowański.

Od tego roku, katalog rozwiązań testowanych w ramach VECTO Lab został wzbogacony o innowacyjne narzędzie DELL EMC – DP4400. To prekonfigurowany, konwergentny system wykorzystujący technologię deduplikacji, który aż dwukrotnie zmniejsza dotychczasowe wymagania dotyczące okna backupowego. Warto przypomnieć, że narzędzie to już zostało okrzyknięte jednym z najbardziej innowacyjnych w ostatnich latach. Dzięki połączeniu macierzy, serwerów, wirtualizacji i oprogramowania w jeden zintegrowany system, produkt DELL EMC nie ma sobie równych w dziedzinie ochrony danych, pamięci masowych i całej wirtualnej infrastruktury. Gwarantuje bezpieczeństwo, błyskawiczne przetwarzanie informacji oraz ich analizę. Dodatkowo, jak większość rozwiązań koncernu, DP 4400 umożliwia pełną skalowalność systemu – zarówno od strony sprzętowej, jak i technologii chmurowej. 

Według badań EMC’s Global Data Protection Index, w ostatnich 12 miesiącach aż 28 proc. firm doświadczyło utraty danych. Średni koszt takiego incydentu szacuje się na kwotę 996 tys. dol. Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo firmowych danych zanim staniemy w obliczu ich utraty. Za wiarę w to, że cyberryzyka nas nie dosięgną możemy słono zapłacić.

 

Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie