Zarządzanie Całą Organizacją

Firma na wyższych obrotach – SAP dla branży motoryzacyjnej.

Przemysł motoryzacyjny, jeden z największych sektorów gospodarki na świecie, pod względem przychodów charakteryzuje się wysokimi oczekiwaniami jakościowymi i różnorodnością procesów. Ogromna złożoność produktów i presja silnej, międzynarodowej konkurencji wymusza na firmach w łańcuchu dostaw wypracowanie wydajniejszych procesów logistycznych. Dlatego kluczową rolę odgrywają tu nowe technologie i systemy informatyczne. Mają one zapewnić płynną komunikację, sprawne przetwarzanie danych i bieżącą aktualizację: od przydziału, magazynowania surowców lub komponentów, po produkcję oraz dostawy.

Obecnie dodatkową siłą napędową dla rozwoju i transformacji branży są 4 główne megatrendy rynkowe: elektryfikacja, łączność, współdzielenie i autonomia pojazdów. Aby sprostać nowym wyzwaniom, producenci oraz uczestnicy łańcucha dostaw potrzebują zintegrowanych narzędzi do zarządzania procesami opartymi o platformę z pionowymi funkcjami i możliwością konsolidacji danych.

Wyznacznikiem bezproblemowej pracy jest stworzenie jednolitego środowiska informatycznego dla wszystkich funkcjonujących systemów, zarówno wewnątrz firmy jak i wśród zewnętrznych Partnerów biznesowych.

Branża motoryzacyjna jest doskonałym przykładem postępującej transformacji cyfrowej. Nabiera rozpędu i zmienia wymagania względem systemów do zarządzania adekwatnie do aktualnych potrzeb rynku. Oprogramowanie ERP musi zatem efektywnie i zwinnie integrować nie tylko dane, ale zespoły ludzkie oraz posiadać możliwość łączenia się z ekosystemami partnerów biznesowych i wykorzystywania serwisów zewnętrznych.

 

 

Cyfrowy fundament dla rozwoju

Oferowane przez SUPREMIS rozwiązanie uzupełnia lukę w łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej. SAP Business One to nie tylko ERP do kontroli wszystkich obszarów biznesu. To także platforma rozwiązań, pozwalająca na dostosowanie się do coraz szybciej zmieniających się warunków rynkowych.

 

 

Rozwój biznesu wymaga elastycznego rozwiązania, które umożliwi dostęp do najnowszych technologii i zapewni natychmiastowe reagowanie na zmiany oraz wykorzystywanie pojawiających się szans. Ważna jest szybkość przetwarzania danych, możliwości analityczne. Wszystko przy zachowaniu standardów wymaganych w łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej (SCM).

Oprogramowanie rozwijane już od siedemnastu lat stanowi obecnie stabilną platformę do rozwoju inteligentnych przedsiębiorstw głównie z sektora MŚP. Dzięki licznym rozszerzeniom (add-ons), zdolności współpracy z innymi systemami (integracje), a także wbudowanym narzędziom deweloperskim, jest kompleksowym systemem z szerokimi możliwościami adaptacji do wymagań branżowych.

SAP Business One wyposażony jest w szynę danych pozwalającą na integrację i przesyłanie danych w otoczeniu biznesowym firmy. Umożliwia współpracę z aplikacjami do zarządzania specjalistycznym sprzętem, magazynem, spedycją, platformami partnerów biznesowych lub portalami usługowymi.

System przewiduje pracę ponad 500 użytkowników jednocześnie na jednej bazie danych. Może być implementowany również w oddziałach dużych koncernów zatrudniających zwykle o wiele więcej osób. Z kolei skalowalność, łatwa konfiguracja i stosunkowo szybkie wdrożenie sprawia, że doskonale sprawdza się również w firmach poszukujących dopiero takich rozwiązań.

 

Wszechstronny system dla branży motoryzacyjnej

Dzięki rozwiązaniom certyfikowanym przez SAP, Beas Manufacturing i Beas SCM firmy Boyum IT Solutions, SAP Business One stał się jednym z najbardziej wszechstronnych systemów klasy ERP na rynku. Wdrożenie usprawnia działania i zwiększa konkurencyjność, jednocześnie umożliwiając pracę w jednolitym środowisku. Natomiast dużym koncernom pozwala na szybką implementację komplementarnego systemu w spółkach powiązanych i oddziałach zagranicznych.

Oto niektóre z dodatkowych funkcjonalności, które zapewnia Beas Manufacturing dla SAP Business One

 • zarządzanie kontrolą jakości,
 • zarządzanie produkcją i jej rozliczaniem,
 • zarządzanie zleceniami produkcyjnymi,
 • planowanie zapotrzebowania materiałowego,
 • kalkulacje wstępne, alternatywne i końcowe,
 • zaawansowane harmonogramowanie (APS)

 

 

Beas Manufacturing dla SAP Business One oferuje funkcje, które umożliwiają niezbędne testy jakości podczas przepływu materiału, począwszy od pierwotnych zakupów aż do wysyłki towaru.

System we współpracy z APS na pewno zwróci uwagę wszystkich menedżerów firm produkcyjnych, gdzie parametrami krytycznymi w procesie tworzenia wartości są:

 • realizacja zamówienia,
 • terminy realizacji,
 • okresy przejściowe,
 • alokacje zdolności,
 • dostępność zasobów.

Poprzez wizualizację graficzną i porównanie wszystkich działań z zasobami, uzyskuje się wysoki poziom przejrzystości, akurat kiedy tego potrzebujemy.

Ze strony użytkownika systemu należy zwrócić uwagę na wygodę pracy w jednej aplikacji dzięki dołączeniu do standardowego menu kolejnych zakładek z dodatkowymi funkcjonalnościami.

Z kolei Beas SCM Automotive wspiera specyficzne parametry zamówienia sprzedaży, a także zarządzanie zleceniami zakupu (w tym umowami ramowymi) oraz wszystkie zautomatyzowane transakcje zgodnie z normami branżowymi EDI - VDA, Odette, EDIFACT i ANSI X.12. Dodatek SCM jest dostosowany do potrzeb branży motoryzacyjnej, przedsiębiorstw z własną produkcją, a także operatorów logistycznych i firm handlowych. Dostawa produktów może być realizowana poprzez zwalnianie ręczne lub elektronicznie na podstawie umów ramowych.

 

Potencjał SAP Business One jako narzędzia do zarządzania nowoczesną firmą w pełni eksponuje projekt dla MAN Diesel & Turbo SE – wiodącego na świecie producenta silników wysokoprężnych i maszyn wirnikowych stosowanych w transporcie morskim i maszynach stacjonarnych. Firma wdrożyła rozwiązanie w 80 oddziałach na świecie, dzięki czemu usunęła ręczne przetwarzanie około 270 000 ofert i zamówień, oszczędzając czas i zyskując pełen wgląd w operacje firmy w każdym oddziale. Zdecentralizowane projekty powiodły się dzięki lokalnym wersjom oprogramowania dostosowanym do krajowego prawa. Poza tym istotnym faktem przy wyborze systemu był producent, który inwestuje w rozwój produktu i integruje pojawiające się nowe technologie, gwarantując tym samym stabilny rozwój biznesu.

Wszechstronność SAP Business One zdecydowała również o jego funkcjonowaniu u brytyjskiego dystrybutora SUZUKI z 400 punktami sprzedaży w kraju. W przypadku tej firmy głównymi atutami SAP Business One stały się zdolności analityczne w czasie rzeczywistym oparte o platformę SAP HANA i możliwość pracy w chmurze.

 

Podsumowanie

SAP Business One jako oprogramowanie klasy ERP wspiera procesy biznesowe małych i średnich firm, a także oddziałów oraz dostawców dużych koncernów. Dzięki rozszerzeniom branżowym i możliwościom integracyjnym, system wspiera zarządzanie w wielu branżach. Jego łatwość wdrożenia i elastyczność czynią go idealnym dla firm zatrudniających zarówno kilku, jak i kilkuset pracowników. Rozszerzenie jego standardowych funkcjonalności o Beas Manufacturing i Beas SCM Automotive sprawia, że staje się kompleksowym i elastycznym rozwiązaniem dla firm z łańcucha dostaw w branży motoryzacyjnej do zarządzania wszystkimi kluczowymi obszarami.

 

Elżbieta Haber

Tomasz Turmowicz

www.supremis.pl

 

Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie