Przemysł 4.0

Efektywny outsourcing IT – na co zwracać uwagę decydując się na współpracę w tym modelu?

Ponad 70% polskich firm korzystało w 2018 r. z przynajmniej jednej usługi IT dostarczanej przez zewnętrznego dostawcę – wynika z danych GUS. Outsourcing IT pozwala przede wszystkim lepiej kontrolować koszty, jest też odpowiedzią na problemy związane z pozyskaniem i utrzymaniem wewnętrznego zespołu IT. Zanim jednak powierzymy odpowiedzialność za obsługę kluczowych systemów zewnętrznym dostawcom, warto zwrócić uwagę z jakich rozwiązań technologicznych korzystają

 

Outsourcing IT dla dużych i mniejszych graczy

Zakres rozwiązań dostępnych w ramach outsourcingu IT jest bardzo szeroki i w zależności od dostawcy obejmuje m.in. usługi hostingowe, administrację systemów, monitoring, pierwszą i drugą linię wsparcia, backup czy przywracanie po awarii. Outsourcing IT cieszy się popularnością zwłaszcza w sektorze średnich i dużych przedsiębiorstw. Firmy te korzyści biznesowych upatrują w szczególności w usługach związanych z wdrażaniem, utrzymaniem i obsługą platform do zarządzania procesami biznesowymi, jak systemy ERP czy CRM. Outsourcing IT to również szansa dla mikro- i małych przedsiębiorstw, które często nie posiadają zasobów na budowę własnych serwerowni i ich obsługę przez wewnętrzny dział IT.

 

Data Center itelligence w Tarnowie Podgórnym.
Data Center itelligence
w Tarnowie Podgórnym.

Ważne są nie tylko niskie koszty – zalety Outsourcingu IT

Wśród najważniejszych korzyści związanych z tym modelem biznesowym przedsiębiorstwa podkreślają m.in. optymalizację kosztów obsługi procesów IT oraz uzyskanie dostępu do zaawansowanych technologii, bez konieczności rozbudowy własnego środowiska informatycznego. Kolejnym istotnym aspektem jest możliwość opracowania wspólnie z dostawcą usług długoterminowej strategii IT, która jest dopasowana do bieżących i przyszłych potrzeb firmy. Dzięki temu przedsiębiorstwa rozliczają się z takiej ilości zasobów, z jakiej faktycznie w danym momencie korzystają.

 

Jak zadbać o jakość usług w outsourcingu IT?

Obawa o jakość dostarczanych usług oraz o zapewnienie bezpieczeństwa danych przechowywanych w systemach u zewnętrznych dostawców to kwestie, które mogą powstrzymywać firmy przed decyzją o outsourcingu IT. Sposobem na uregulowanie obu tych kwestii jest podpisanie tzw. umowy SLA (ang. Service Level Agreement), która wskazuje m.in. na wymagania dotyczące poziomu jakości i dostępności usług oferowanych w modelu outsourcingu, czasu reakcji dostawcy na zgłaszane przez klienta problemy czy sposób monitorowania i mierzenia jakości usług.

O jakości świadczonych usług w dużej mierze decyduje również sprzęt, z którego korzysta dostawca outsourcingu IT. Nowoczesny hardware znacząco wpływa na takie cechy jak wydajność, stabilność czy niezawodność pracy systemów, dając tym samym gwarancję, że kluczowe aplikacje będą działały w nieprzerwany sposób. Do takich rozwiązań należą serwery IBM Power Systems, które oferuje dostawca kompleksowych usług outsourcingowych – firma itelligence. Rozwiązania IBM Power Systems są zbudowane tak, aby sprostać najbardziej zaawansowanym zadaniom w dziedzinie przetwarzania danych — od obsługi aplikacji o newralgicznym znaczeniu po wdrażanie nowej generacji sztucznej inteligencji. Eksperci itelligence mają bogate doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu różnorodnymi rozwiązaniami IT opartymi na serwerach IBM. Serwery IBM zapewniają również wydajne i stabilne środowisko dla systemów SAP, w których wdrażaniu i utrzymaniu specjalizuje się itelligence. Stawiając na sprawdzonego dostawcę usług, jak firma itelligence, klient ma pewność, że jego system działa na najlepszym sprzęcie, a nad jego bezpieczeństwem i niezakłóconą pracą czuwają najwyższej klasy specjaliści.

 

https://itelligencegroup.com/pl/

 

Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie