Cloud Computing

Bezpieczne dane – oprogramowanie ERP w chmurze.

Nowoczesne firmy przetwarzające terabajty danych muszą pamiętać o odpowiednim ich zabezpieczeniu. Ważne, aby w razie utraty lub ataku hakerskiego móc w łatwy sposób odzyskać niezainfekowane dane niezależnie od miejsca i czasu. Z pomocą przychodzi system ERP (Enterpise resource planning), dzięki któremu można bezpiecznie przechowywać dane w chmurze.

 

ERP to standard

Firmy, aby nadążyć za zmianami nie tylko technologicznymi, ale także tymi stawianymi przez Klientów, muszą się rozwijać i nadążać za trendami oraz wyprzedzać konkurencję. Warto w takim przypadku postawić na oprogramowanie ERP, które wiele analiz wykona za nas i pozwoli w łatwy sposób wyciągnąć wnioski i wprowadzić usprawnienia. Jednym z nich jest enova365, krakowskiej spółki Soneta. Każdego dnia korzysta z niego 13 000 Klientów i aż 88% poleca go innym firmom.

 

Po co mi chmura?

Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę, która ma oddziały w całej Polsce, ale serwer jest w siedzibie głównej. Pewnego dnia dochodzi do ataku hakerskiego lub zwykłej przerwie w dostawie prądu. Niestety praca całej organizacji staje. Nie można sprawdzić w systemie stanu magazynowego, zlokalizować konkretnej przesyłki itp. Denerwuje się szef, pracownicy ale także Klienci. W odpowiedzią na takie problemy przychodzi usługa chmurowa, która pozwala na bezpieczne przechowywanie najważniejszych danych i łatwy dostęp do nich w razie awarii. Przechowywanie danych w chmurze chroni je przede wszystkim przed:

 • fizycznym uszkodzeniem sprzętu,
 • kradzieżą sprzętu,
 • awariami lokalnego serwera,
 • skryptami szyfrującymi,
 • wirusami.

 

Archiwizator Azure

Archiwizator Azure to dodatek funkcjonalny, dostępny dla użytkowników polskiego oprogramowania ERP - enova365. Umożliwia on automatyczne wykonywanie zapasowych kopii. Co daje korzystanie z dodatku?

 • bezpieczeństwo,
 • automatyzację kopii,
 • stabilność,
 • georeplikację danych,
 • kopie w enova365.

 

SaaS

SaaS (Software as a Service) to usługa, w ramach której użytkownik może korzystać z systemu uruchomionego w chmurze, w przypadku oprogramowania enova365 jest ono uruchomione w chmurze Microsoft Azure. SaaS zapewnia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez konieczności ponoszenia dużych wydatków związanych z zakupem i utrzymaniem infrastruktury informatycznej (np. serwery).

 

SaaS w enova365

 1. Ponad 50% Klientów enova365, którzy korzystają z usługi SaaS to użytkownicy obszaru handel.
 2. 44% Klientów korzystających z usługi to użytkownicy obszaru księgowość.
 3. Klient z najdłuższym stażem korzystający z usługi enova365 SaaS robi to nieprzerwalnie od 2014 roku.
 4. Przez ostatnie 2 lata liczba Klientów korzystających z usługi wzrosła 4-ro krotnie.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.enova.pl

 

***

Więcej informacji udziela:

Sabina Jurek
Specjalista ds. Projektów wspierających Sprzedaż
e-mail: sabina.jurek@enova.pl
tel. kom.:  609 512 514
tel.: 12 349 28 70
www.enova.pl

 

Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie