Potrzeby i inwestycje przedsiębiorstw

Wysokie kompetencje, indywidualne podejście i szybkość działania.

Firma Todis Consulting powstała w 2005 roku. Dzisiaj warszawska spółka obsługuje ponad setkę klientów w kraju i za granicą. Jednym z nich jest Deltares, zatrudniający blisko 800 osób niezależny holenderski instytut badawczy. O historii tej współpracy, wdrożeniu autorskiego rozwiązania a także recepcie na sukces na rynkach zagranicznych - z Anną Turzańską-Sadlej, Prezes Todis Consulting oraz kluczowymi użytkownikami systemu Maconomy w firmie Deltares - Michaelem van Swieten i Alexem van Oosten rozmawia Rafał Jakubowski.

 

Rafał Jakubowski [RJ]: Deltares zajmuje się gospodarką wodną oraz zarządzaniem infrastrukturą w rejonach nadmorskich, dorzeczach i deltach rzek na całym świecie. Instytut nie ma jednak oddziału w Polsce. Jak nawiązaliście współpracę?

Anna Turzańska-Sadlej [ATS]: Podobnie jak w innych przypadkach: polecają nas zadowoleni klienci. Praktycznie nie prowadzimy działań sprzedażowych i promocyjnych poza Polską. Niemniej jednak, mamy wyjątkowe kompetencje i współpracujemy nie tylko z firmami lokalnymi, ale także z międzynarodowymi koncernami, które prowadzą działalność w wielu krajach i często rekomendują nas innym spółkom np. w ramach grupy.

Nasz pierwszy kontakt z firmą Deltares miał miejsce podczas migracji do nowej wersji systemu Maconomy. W projekt aktualizacji systemu od początku zaangażowana była holenderska firma konsultingowa Be Ready for Change. Dostępność konsultantów Maconomy w krajach Beneluksu jest ograniczona, dlatego też Deltares poszukiwał dodatkowego wsparcia w innych krajach wśród partnerów wdrożeniowych producenta systemu Maconomy firmy Deltek Inc.

RJ: Jak trafili do Todis Consulting?

ATS: Jesteśmy wyłącznym partnerem wdrożeniowym Deltek Inc. w Polsce. Realizujemy nie tylko nowe wdrożenia. Reimplementujemy, migrujemy do wyższych wersji systemów ERP i tworzymy rozszerzenia funkcjonalne oraz rozwiązania na zamówienie klienta.

Pierwsze projekty zagraniczne stanowiły dla nas pewne wyzwanie, ale obecnie większość naszych konsultantów pracowało już przy wielu różnych wdrożeniach za granicą i to doświadczenie procentuje przy kolejnych projektach. Stosunkowo szybko zyskaliśmy międzynarodową renomę. Mieliśmy odpowiednie doświadczenia i kompetencje, więc firma Be Ready for Change zaproponowała nam współpracę i wspólnie zrealizowaliśmy projekt w terminie.

RJ: To był jednak tylko początek. Współpraca szybko się rozwinęła…

ATS: Migracja do nowej wersji zakończyła się sukcesem. Niemniej z czasem w firmie Deltares pojawiły się nowe wyzwania, które wymagały szybkiego działania.

Michael van Swieten [MvS]: Kilka lat temu, w związku z rozwojem firmy, zaczęliśmy poszukiwać rozwiązania, które pozwoliłoby nam zautomatyzować import wyciągów bankowych do systemu ERP. Ręczne księgowanie stwarzało ryzyko błędów i było bardzo pracochłonne. Deltek nie posiadał narzędzia, które mogłoby nas w tym wesprzeć i rozwiązać problem, ale poradził nam, abyśmy rozejrzeli się za rozwiązaniem autorskim - rozszerzeniem funkcjonalnym zintegrowanym z systemem Maconomy, zaprojektowanym przez partnera firmy Deltek. Po sprawdzeniu wielu rozwiązań proponowanych przez partnerów Deltek Inc. z całego świata, zdecydowaliśmy się na Bankyera - rozwiązanie opracowane przez Todis Consulting.

RJ: Co to jest Bankyer?

ATS: Aplikacja Bankyer służy do obsługi wymiany informacji pomiędzy systemem ERP, a systemami home-bankingu dostarczanymi przez banki. Działa jako moduł dodany do systemu Maconomy i jest z nim całkowicie zintegrowana. Głównym zadaniem aplikacji jest generowanie pliku z przelewami wychodzącymi zgodnie ze standardem akceptowanym przez program bankowy oraz automatyczne księgowanie wyciągów bankowych otrzymywanych elektronicznie.

RJ: Dlaczego Deltares wybrał właśnie to rozwiązanie?

MvS: Bankyer był dokładnie tym, czego poszukiwaliśmy. Posiadamy ponad 30 kont bankowych, obsługujących waluty z całego świata. Odczuliśmy ogromną ulgę, kiedy większość płatności do dostawców czy od klientów mogła zaciągać się automatycznie z Księgi Głównej.

RJ: Jakie korzyści dało Wam wdrożenie Bankyera?

Alex van Oosten [AvO]: Codziennie używamy Bankyera. Pozwala on zyskać większą kontrolę nad płatnościami, jednocześnie wyręczając nas z wykonywania wielu czynności manualnie, dzięki czemu oszczędzamy sporo czasu. Szacujemy, że dzięki tej aplikacji oszczędzamy około 200-300 godzin rocznie!

RJ: Jak oceniacie samą współpracę z Todis Consulting?

AvO: Jeżeli chodzi o naszą współpracę z firmą Todis – jesteśmy bardzo zadowoleni. Doceniamy kompetencje konsultantów – dogłębną wiedzę dotyczącą zarówno samego systemu, jak i procesów biznesowych - księgowości czy płatności. Obecnie około 80% problemów dotyczących systemu ERP, zgłaszamy bezpośrednio do Todis. Podoba nam się indywidualne podejście i szybkość działania w ramach wsparcia.

RJ: Jakie są Wasze plany na przyszłość?

AvO: W 2019 roku planujemy wdrożyć moduły e-Deklaracji i raportowania, a także rozpocząć ocenę korzyści z wdrożenia najnowszej wersji Maconomy 2.4.2.

RJ: Życzę powodzenia i dziękuję wszystkim za rozmowę

 

 

 

 

-----

Deltares, Deltek i Todis Consulting:

Firma Deltares powstała w 2008 roku w Holandii. Zatrudnia ponad 800 osób i jest największym instytutem badawczym, zajmującym się problematyką gospodarki wodnej, wód podpowierzchniowych oraz infrastruktury. Deltares opracowuje innowacyjne rozwiązania, które służą ludności i środowisku naturalnemu w regionach przybrzeżnych, deltach rzek i dorzeczach. Zarządzanie infrastrukturą hydrologiczną w gęsto zaludnionych i jednocześnie wrażliwych rejonach jest bardzo złożone, dlatego Deltares ściśle współpracuje z rządami państw, prywatnymi przedsiębiorstwami, instytutami badawczymi oraz uniwersytetami w Holandii i innych krajach.

Deltek Inc. jest wiodącym światowym dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw i rozwiązań informatycznych dla firm z sektora usług profesjonalnych. Od kilkudziesięciu lat dostarcza rozwiązania, które umożliwiają klientom rozwój ich potencjału biznesowego. Już ponad 23 000 firm oraz 2 miliony użytkowników w ponad 80 krajach na całym świecie korzysta z rozwiązań firmy Deltek, które pomagają prowadzić badania, identyfikować nowe możliwości, zdobywać nowych klientów, optymalizować zasoby, usprawniać działalność i realizować więcej zyskownych projektów.

Todis Consulting to niezależna polska firma konsultingowa dostarczająca kompleksowe rozwiązania informatyczne. Firma zatrudnia zespół konsultantów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wdrożeń systemów IT. Todis współpracuje z ponad 100 klientami w Polsce i za granicą. Konsultanci Todis posiadającą doświadczenie w implementacji systemu Maconomy już od 2006 roku, także w środowisku międzynarodowym. Firma specjalizuje się we wdrożeniach systemów ERP, ale także tworzy własne rozwiązania, modyfikacje i rozszerzenia funkcjonalne do istniejących systemów – np. aplikacje Bankyer, Easy Reporting Tool, Vacik oraz generator plików JPK.

 

 

Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie