WMS - Warehouse Management System

Poznaj potrzeby użytkowników systemu

Określenie potrzeb i oczekiwań przy wdrażaniu WMSa jest sprawą nadzwyczaj istotną, jednak przed wybraniem systemu do zarządzania magazynem, należy skonsultować się z osobami, które będą miały z nim do czynienia na co dzień. Pracownicy mogą wskazać procesy, które ich zdaniem wymagają usprawnień oraz podpowiedzieć osobie decyzyjnej w wyborze, jakie rozwiązanie ułatwiłoby im ich pracę.

Oprogramowanie powinno posiadać interfejs przyjazny użytkownikowi, a jego funkcjonalność powinna być adekwatna do ilości przeprowadzanych procesów w magazynie. Nie zawsze należy oczekiwać, że system posiadający podstawowe funkcjonalności przyniesie firmie korzyści.

W przypadku magazynów o dużej powierzchni, gdzie zatrudnionych jest nawet kilkaset pracowników, wdrożenie podstawowej wersji systemu może nie wystarczyć. W takiej sytuacji warto liczyć się ze zdaniem użytkowników i wzbogacić system o bardziej zaawansowane procesy np. automatyczne poddanie towaru komplementacji pod konkretne zamówienie. Przy wprowadzeniu systemu WMS należy pamiętać, że ma on przynieść korzyści zarówno firmie, jak i pracownikom magazynu.

Wraz z biegiem lat dobrze prosperująca firma zmienia się, wprowadza nowe rozwiązania, a tym samym może rozważać poszerzenie magazynu i zwiększenie ilości przeprowadzanych w nim procesów. Decydując się na system WMS, warto jest mieć na uwadze możliwość jego późniejszej rozbudowy.

Ogromną zaletą najnowocześniejszych systemów WMS jest ich elastyczność. Dobre oprogramowanie powinno być cały czas aktualizowane i dostosowywane na bieżąco do nowych warunków i procesów logistycznych, aby zarządzanie magazynem było jak najbardziej efektywne. Rynek oprogramowania IT, a w szczególności systemów WMS rozwija się bardzo dynamicznie.

WMS - Krótszy czas pracy
DTW Sp. z.o.o.   Przemysław Opyrchał Kierownik Magazynu  
DTW Sp. z.o.o.  
Przemysław Opyrchał
Kierownik Magazynu
 
Po wprowadzeniu systemu WMS do firmy DTW, zaobserwowaliśmy przede wszystkim skrócenie czasu prac wykonywanych na magazynie....
Teoria, a praktyka wdrożeń
PRO Siechnice Ireneusz Kucharski, Prokurent – Z-ca Dyrektora  
PRO Siechnice
Ireneusz Kucharski,
Prokurent – Z-ca Dyrektora
 
Dzięki systemowi pracownicy magazynowi znacznie usprawnili swoją pracę, aktualnie mogąc wykonywać większą ilość procesów w......
Lepsza kontrola procesów.
C.H. ROBINSON POLSKA S.A.  Maciej Przybyszewski Manager Operacyjny ds. Logistyki  
C.H. ROBINSON POLSKA S.A. 
Maciej Przybyszewski
Manager Operacyjny ds. Logistyki
 
W naszej firmie szkolenie pracowników z obsługi systemu WMS zajęło około dwóch tygodni. Największe zmiany zaobserwowali pracownicy,......
Copyright 2007 – 2020 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie