Forum ekspertów


Aplikacje mobilne wsparciem dla produkcji.

Firma PROCOM SYSTEM S.A. obserwuje zmiany w otoczeniu biznesowym polskich firm produkcyjnych. Coraz częściej przynoszą one nowe wymagania względem organizacji pracy i narzędzi wspierających zarządzanie.

Wdrożenia Graffiti.ERP w OSM Włoszczowa

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie została założona w czerwcu 1936. OSM we Włoszczowie we wczesnych latach swej działalności znana była głównie z produkcji serów dojrzewających, jednak z czasem asortyment został wzbogacony o tzw. galanterię mleczarską.

IFRS okiem eksperta.

Warto przypomnieć, że sprawozdawczość reguluje Krajowy Standard Rachunkowości wynikający z Ustawy o rachunkowości. W przypadku braku odpowiedniego standardu krajowego, jednostki mogą stosować MSR i wynikające z tego standardy MSSF (ang. IFRS). Dotyczy to głównie grup kapitałowych i dużych spółek, których papiery wartościowe znajdują się w obrocie giełdowym.

Nowe polskie rozwiązanie Business Intelligence & Data Discovery – światowa jakość w polskiej cenie.

W czerwcu br. wrocławski producent oprogramowania wspomagającego controlling i zarządzanie zaprezentował swój najnowszy system Eureca Pulpity Menedżerskie. Aplikacja jest polską receptą dla menedżerów, controllerów i analityków, którzy chcą w 5 minut przygotować bardzo zaawansowaną analizę i/lub mieć szybki dostęp do istotnych informacji prezentowanych w postaci rozbudowanych dashboardów. Do tej pory takie możliwości oferowały jedynie globalne rozwiązania takie jak Tableau czy Qlick View, których polityka licencyjna często się zmienia, opłaty są naliczane w walutach obcych i nie mają interfejsu w języku polskim.

Podwójne Data Centres w SNP

Wyobraźmy sobie sytuację, w której osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej nie zadba o wystarczającą liczbę osób do ochrony, zaplecze sanitarne czy dodatkowe zasilanie. W momencie, kiedy wydarzy się niestandardowa sytuacja, impreza wymyka się spod kontroli, nie ma możliwości szybkiej reakcji i odpowiedzi na zmieniające się warunki otoczenia.

Planowanie procesu wyboru systemu ERP.

W zdobywaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwo musi wykorzystywać różnego rodzaju narzędzia i mechanizmy oraz podejmować inwestycje w rozwój, które usprawnią pracę a także zarządzanie firmą. Wśród takich inwestycji znajduje się nie wątpliwie wdrożenie systemów informatycznych klasy ERP, które jest kluczowym czynnikiem usprawniającym zarządzanie przedsiębiorstwem poprzez optymalizację procesów, obniżenie kosztów oraz wzrost wydajności pracowników.

Status quo czy ewolucja?

Zmiany – nieodłączny towarzysz rewolucji, transformacji, postępu; wróg zastoju. Gdy środowisko, w którym funkcjonuje organizacja, dotykają zmiany, firma staje przed wyborem: reagować na nie działaniem, dać się im ponieść czy utrzymywać dotychczasowy porządek. Paradoksalnie brak reakcji jest reakcją, o czym decydenci często zapominają – w ten sposób przegrywają w wyścigu o przewagę konkurencyjną w swoich branżach.

Moduł PE/APS, część integralna PE/ERP

Do oprogramowania PE/ERP dołączony został moduł planowania produkcji, w którym zastosowano model planowania blokowego. Algorytm planowania bierze pod uwagę kalendarz pracy gniazd produkcyjnych z dokładnością do zmiany wraz z określeniem dostępnego [%] mocy produkcyjnej z jednej strony oraz wykaz czasu realizacji poszczególnych kroków produkcyjnych zlecenia zawierających czas przygotowawczy i zakończeniowy każdej z operacji oraz czas realizacji wynikający z czasu jednostkowego realizacji czynności oraz ilości operacji (sztuk) do wykonania w każdym kroku produkcji.

Dostarczamy rozwiązania IT wspierające rozwój Twojego biznesu

W dobie powszechnej cyfryzacji szczególnie ważna jest umiejętność konwersji dziesiątek tysięcy danych, jakie generują systemy automatyki, na informacje w czasie rzeczywistym. Dzięki nim służby zarządzające procesami technologicznymi, utrzymania ruchu oraz kadra menedżerska mogą optymalnie zarządzać przedsiębiorstwem.

Czy da się właściwie zarządzać odpadem?

ERP, MES czy SCADA a także rozwiązania umożliwiające śledzenie partii, kontrolę jakości – to systemy, bez których nie sposób się obejść w przedsiębiorstwie produkcyjnym branży metalowej.

Sekret dobrego prognozowania?
Małgorzata Gałązka-Misior, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Slimstock Polska
Małgorzata Gałązka-Misior, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Slimstock Polska
Decyzja o prawidłowej równowadze i ilości utrzymywanego asortymentu (SKU) w wielu magazynach może być prawdziwym wyzwaniem....

Aktualności


Copyright 2007 – 2018 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie