Forum ekspertów


Agromet Sp. z o.o. usprawnia procesy z Infor CloudSuite Industrial.

"Najważniejsze było dla nas zastąpienie różnych, wcześniej używanych rozwiązań, jednym zintegrowanym i nowoczesnym systemem." — Kierownik ds. informatyki w firmie AGROMET Sp. z o.o.

Predykcyjne utrzymanie ruchu.

Coraz bardziej zautomatyzowany i technologicznie zaawansowany park maszynowy wymaga nowoczesnych rozwiązań. Systemy Predictive Maintenance umożliwiają ocenę jakości obecnego stanu maszyn i urządzeń oraz prognozują go na przyszłość.

System MES firmy ABIS wspiera produkcję w branży metalowej i gumowej.

Współpraca włoskiej korporacji Manuli z Abis trwa od 2011 roku, kiedy to dla nowo budowanej fabryki w Radomsku Abis podjął się wykonania systemu klasy MES dla działu pakowania, a następnie rozwinął go dla kilku wydziałów związanych z produkcją wężów gumowych i zbrojonych przeznaczonych dla przemysłu maszynowego i budowlanego.

Aplikacje mobilne wsparciem dla produkcji.

Firma PROCOM SYSTEM S.A. obserwuje zmiany w otoczeniu biznesowym polskich firm produkcyjnych. Coraz częściej przynoszą one nowe wymagania względem organizacji pracy i narzędzi wspierających zarządzanie.

Wdrożenia Graffiti.ERP  w OSM Włoszczowa.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie została założona w czerwcu 1936. OSM we Włoszczowie we wczesnych latach swej działalności znana była głównie z produkcji serów dojrzewających, jednak z czasem asortyment został wzbogacony o tzw. galanterię mleczarską.

IFRS okiem eksperta.

Warto przypomnieć, że sprawozdawczość reguluje Krajowy Standard Rachunkowości wynikający z Ustawy o rachunkowości. W przypadku braku odpowiedniego standardu krajowego, jednostki mogą stosować MSR i wynikające z tego standardy MSSF (ang. IFRS). Dotyczy to głównie grup kapitałowych i dużych spółek, których papiery wartościowe znajdują się w obrocie giełdowym.

Nowe polskie rozwiązanie Business Intelligence & Data Discovery – światowa jakość w polskiej cenie.

W czerwcu br. wrocławski producent oprogramowania wspomagającego controlling i zarządzanie zaprezentował swój najnowszy system Eureca Pulpity Menedżerskie. Aplikacja jest polską receptą dla menedżerów, controllerów i analityków, którzy chcą w 5 minut przygotować bardzo zaawansowaną analizę i/lub mieć szybki dostęp do istotnych informacji prezentowanych w postaci rozbudowanych dashboardów. Do tej pory takie możliwości oferowały jedynie globalne rozwiązania takie jak Tableau czy Qlick View, których polityka licencyjna często się zmienia, opłaty są naliczane w walutach obcych i nie mają interfejsu w języku polskim.

Podwójne Data Centres w SNP

Wyobraźmy sobie sytuację, w której osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej nie zadba o wystarczającą liczbę osób do ochrony, zaplecze sanitarne czy dodatkowe zasilanie. W momencie, kiedy wydarzy się niestandardowa sytuacja, impreza wymyka się spod kontroli, nie ma możliwości szybkiej reakcji i odpowiedzi na zmieniające się warunki otoczenia.

Planowanie procesu wyboru systemu ERP.

W zdobywaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwo musi wykorzystywać różnego rodzaju narzędzia i mechanizmy oraz podejmować inwestycje w rozwój, które usprawnią pracę a także zarządzanie firmą. Wśród takich inwestycji znajduje się nie wątpliwie wdrożenie systemów informatycznych klasy ERP, które jest kluczowym czynnikiem usprawniającym zarządzanie przedsiębiorstwem poprzez optymalizację procesów, obniżenie kosztów oraz wzrost wydajności pracowników.

Status quo czy ewolucja?

Zmiany – nieodłączny towarzysz rewolucji, transformacji, postępu; wróg zastoju. Gdy środowisko, w którym funkcjonuje organizacja, dotykają zmiany, firma staje przed wyborem: reagować na nie działaniem, dać się im ponieść czy utrzymywać dotychczasowy porządek. Paradoksalnie brak reakcji jest reakcją, o czym decydenci często zapominają – w ten sposób przegrywają w wyścigu o przewagę konkurencyjną w swoich branżach.

Aktualności


Copyright 2007 – 2019 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują firmie
BPC GROUP POLAND bądź innym podmiotom uprawnionym – i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
×

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repellat impedit repellendus vero cupiditate suscipit, tempora quae praesentium qui omnis molestias fugiat totam architecto quo ad aliquam excepturi. Quia, id quo.

Trwa ładowanie.. Proszę czekać...

Trwa Ładowanie